Muzeum Historii Żydow Polskich, siedziba NOSPR i warszawski biurowiec z nagrodą PASCAL

2015-05-05 16:30
NOSPR. Nowa inwestycja zakończona
Autor: Bartek Barczyk Ceglano - szklana elewacja NOSPR w Katowicach

PASCAL jest nagrodą Stowarzyszenia Polskiej Wentylacji dla biur projektowych, które wykonały projekt instalacji wentylacji, klimatyzacji czy chłodzenia w budynkach o specyficznych wymaganiach związanych z ich przeznaczeniem. Jurorzy oceniali wpływ zaprojektowanych rozwiązań na komfort użytkowania i zużycie energii w obiekcie.

Przy realizacji inwestycji, mówi się zazwyczaj o architektach projektu i ewentualnie o wykonawcy obiektu. Wkład inżynierów jest często niestety pomijany. Stowarzyszenie Polska Wentylacja postanowiło to zmienić i docenić rolę inżynierów w procesie realizacji inwestycji. PASCAL jest uhonorowaniem osób i firm - autorów instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia w budynku.

Nagrodę przyznaje powołana przez Stowarzyszenie kapituła w składzie dr inż. Leszek Targowski, dr inż. Piotr Bartkiewicz i dr inż. Tomasz Klinke. Do nagród PASCAL 2015 nominowano biura projektowe, które zaprojektowały instalacje w budynkach oddanych do użytku w latach 2013-2014.

PASCAL 2015 trafił do:

  • POL-CON CONSULTING Sp. z o.o., za projekt instalacji w  Muzeum Historii Żydów Polskich (dopasowanie instalacji HVAC do funkcji obiektu, wprowadzenie m.in. nawiewników laminarnych i stropów chłodzących)
  • WSP POLSKA Sp. z o.o., za projekt instalacji w budynku biurowym przy ul. Kruczkowskiego 2, Warszawa (kogeneracja, połączenie generatora gazowego, chillera absorpcyjnego, układu agregatów wody lodowej z wieżą chłodniczą, kotłownią gazową)
  • BuroHappold Polska Sp. z o.o., za projekt instalacji w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (dopasowanie instalacji HVAC do funkcji obiektu, autorskie rozwiązania nawiewników z drewna, free-cooling, wysokosprawny odzysk ciepła, zaawansowany system BMS, pełne opomiarowanie energii)
Strefa wejściowa Muzeum Historii Żydów Polskich
Autor: brak danych Strefa wejściowa Muzeum Historii Żydów Polskich
APA Kuryłowicz & Associates, zespół mieszkaniowy z budynkiem usługowo-biurowym Na Powiślu
Autor: brak danych Zespół mieszkaniowy z budynkiem usługowo-biurowym Na Powiślu, APA Kuryłowicz & Associates. Widok zaoblonego narożnika budynku biurowo-usługowego od strony wschodniej, fot. Marcin Czechowicz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej