Mobilne izby przyjęć dla szpitali

2020-05-06 15:22
mobilna izba przyjęć
Autor: 7R Mobilna izba przyjęć

Narodziła się nowa akcja wspierająca szpitale. Polega na wyposażaniu placówek w modułowe izby przyjęć, tzw. CareBox'y. Pomysłodawcą akcji i jednocześnie producentem takich izb przyjęć jest JR Modular Systems. Pierwszą z nich zakupił deweloper 7R dla szpitala w Starachowicach.

CareBox to niewielki kontener o powierzchni 15 m², który można łatwo zaadaptować na punkt sanitarny i łączyć w większe konstrukcje. Posłuży on jako punkt diagnostyczny dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. 

Na pomysł, aby dostarczać szpitalom takie mobilne izby przyjęć wpadła firma specjalizująca się w budownictwie modułowym - JR Modular Systems. Produkuje je w swojej fabryce, po kosztach, bez marży. Z kolei deweloper powierzchni magazynowych 7R jako jeden z pierwszych zdecydował się wesprzeć projekt, fundując obiekt Powiatowemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

Modułowa izba przyjęć to dodatkowy punkt diagnostyczny, dostosowany do potrzeb sanitarnych, umożliwiający łatwe i częste przeprowadzanie dezynfekcji. W zaprojektowaniu rozwiązania pomagają specjaliści: Grzegorz Buława – architekt z doświadczeniem w branży medycznej, oraz Mariusz Stwora – inżynier, który dba o odpowiednią wentylację modułów.

Stalowy kontener, który nierozerwalnie kojarzy się z magazynami i logistyką, pełni dzisiaj ważną funkcję. Nowo produkowane przez JR Modular Systems mobilne punkty sanitarne będą trwałe i stworzą alternatywę dla namiotów rozstawianych przed szpitalami. Modułowa konstrukcja sprawi, że łatwo można je będzie przestawiać, łączyć, a z czasem zmienić ich funkcję. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu szpitale będą mogły korzystać z kontenerów także po pandemii.

Gotowe, złożone obiekty przywożone są na miejsce ciężarówkami typu HDS (hydrauliczne dźwigi samochodowe). Nie wymagają montażu na miejscu, dzięki czemu po dostarczeniu mogą zostać natychmiast zagospodarowane do potrzeb medycznych.

Projekt można wesprzeć, przekazując darowiznę celową na rzecz szpitali, które zgłosiły zapotrzebowanie na mobilną izbę przyjęć.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej