Mniej problemów przy realizacji naszych zadań - Święto Budowlanych 2007

2007-10-05 20:37
Marek Michałowski
Autor: PZPB Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa

(...) Jeżeli nasze postulaty, w tym również likwidacja barier administracyjnych, doczekają się w najbliższym czasie pozytywnego rozwiązania, to istnieje duża szansa na znaczne przyspieszenie realizacji wszystkich inwestycji budowlanych tych rozpoczętych i planowanych... - życzy Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, z okazji Dnia Budowlanych 2007

Jak co roku, na przełomie września i października tradycyjnie już obchodzimy Dzień Budowlanych - święto całej rzeszy pracowników budownictwa. W tym roku przypada ono w przeddzień wyborów do Sejmu oraz w oczekiwaniu na kolejne decyzje Rządu ułatwiające przyspieszenie i usprawnienie procedur związanych z organizacją EURO 2012.

Nasze firmy są gotowe do rozpoczęcia realizacji tak ogromnych przedsięwzięć inwestycyjnych. Czekamy jedynie na zielone światło w postaci decyzji administracyjnych usprawniających proces inwestycyjny, a tym samym rozpoczęcie realizacji całej gamy obiektów budowlanych i infrastrukturalnych.

Mamy nadzieję, że nowo wybrany Sejm i powołany Rząd przyspieszą proces legislacyjny niezbędnych ustaw i podejmą ścisłą współpracę z organizacjami pracodawców, które są partnerem Rządu w dialogu społecznym również przy rozwiązywaniu problemów nurtujących nasze środowisko budowlane. Jednym z najistotniejszych problemów jest wprowadzenie, jako obowiązujące, zasady waloryzacji cen w relacjach inwestor - wykonawca, co w znacznym stopniu usprawni realizację umów o roboty budowlane. Kolejnym bardzo ważnym problemem jest zatwierdzenie projektu zatrudnienia w Polsce firm budowlanych z krajów spoza Unii Europejskiej jako podwykonawców inwestycji budowlanych, zwłaszcza tych związanych z EURO 2012. Już od dwóch lat Polski Związek Pracodawców Budownictwa postuluje takie rozwiązania prawne. Jeżeli te nasze postulaty, w tym również likwidacja barier administracyjnych, doczekają się w najbliższym czasie pozytywnego rozwiązania, to istnieje duża szansa na znaczne przyspieszenie realizacji wszystkich inwestycji budowlanych tych rozpoczętych i planowanych. Takiego rozwiązania życzą sobie wszyscy budowlani, którym zależy nie tylko na rozwoju własnych firm, ale również na wygodnym i szybkim dojeździe na nowe stadiony, na których obejrzą mecze na EURO 2012.

Z okazji Dnia Budowlanych 2007 życzę więc, nam wszystkim pracownikom budownictwa, mniej problemów przy realizacji naszych zadań, a także konsekwencji i wytrwałości w dążeniu do likwidacji barier utrudniających sprawny przebieg całego procesu inwestycyjnego.

Marek Michałowski,
prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej