Miasto z przyszłoscią

2009-01-12 16:46
Sebastian Bedekier
Autor: brak danych

Poznań, dynamiczne miasto z ponad 140 tysiącami studentów oraz 25 uczelniami wyższymi potrzebuje inwestycji w określonych branżach, przede wszystkim w zakresie realizacji centrów usług BPO, R&D, działalności kongresowo-wystawienniczej, zaawansowanej technologicznie produkcji, infrastruktury rekreacyjno-rozrywkowej i hotelowej.

Chcielibyśmy, aby dzięki firmom, które zdecydują się na inwestycje na naszym terenie, swoją przyszłość z Poznaniem związali studenci - tu zamieszkali i pracowali.
Miasto musi zatem zaoferować potencjalnym inwestorom nowoczesną powierzchnię biurową - jesteśmy otwarci na tego rodzaju inwestycje. Jeśli natomiast chodzi o aglomerację – tu ze względu na lokalizację stawiamy na centra logistyczne oraz inwestycje przemysłowe.

Działania stymulujące aktywność gospodarczą miasta oraz popularyzujące i promujące Poznań jako dogodne i atrakcyjne miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej oraz inwestycyjnej podejmuje Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Inwestycji, działające w Urzędzie Miasta Poznania (www.poznan.pl). Jest to jednostka odpowiedzialna za obsługę inwestorów, którzy mogą tu uzyskać konkretną pomoc. Wsparcie to obejmuje m.in.: wyznaczenie pracownika, który będzie obsługiwał dany projekt, tzw. Pilota Inwestycyjnego, pomoc w trakcie całego procesu przygotowania i realizacji inwestycji, a w przypadku budowy nowych obiektów - w wyborze lokalizacji na terenie Poznania, pomoc w uzyskaniu decyzji administracyjnych wymaganych w procesie budowlanym, organizację spotkań z prezydentem, przedstawicielami władz miasta, ułatwienie kontaktów z urzędami i instytucjami administracji publicznej Poznania i aglomeracji poznańskiej. Ponadto, w ramach pomocy regionalnej oferujemy program zwolnienia z podatku od nieruchomości dla kluczowych inwestycji np. hotele 5*.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej