Miasto z przyszłoscią

2009-01-12 16:46
Sebastian Bedekier
Autor: brak danych

Poznań, dynamiczne miasto z ponad 140 tysiącami studentów oraz 25 uczelniami wyższymi potrzebuje inwestycji w określonych branżach, przede wszystkim w zakresie realizacji centrów usług BPO, R&D, działalności kongresowo-wystawienniczej, zaawansowanej technologicznie produkcji, infrastruktury rekreacyjno-rozrywkowej i hotelowej.

Chcielibyśmy, aby dzięki firmom, które zdecydują się na inwestycje na naszym terenie, swoją przyszłość z Poznaniem związali studenci - tu zamieszkali i pracowali.
Miasto musi zatem zaoferować potencjalnym inwestorom nowoczesną powierzchnię biurową - jesteśmy otwarci na tego rodzaju inwestycje. Jeśli natomiast chodzi o aglomerację – tu ze względu na lokalizację stawiamy na centra logistyczne oraz inwestycje przemysłowe.

Działania stymulujące aktywność gospodarczą miasta oraz popularyzujące i promujące Poznań jako dogodne i atrakcyjne miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej oraz inwestycyjnej podejmuje Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Inwestycji, działające w Urzędzie Miasta Poznania (www.poznan.pl). Jest to jednostka odpowiedzialna za obsługę inwestorów, którzy mogą tu uzyskać konkretną pomoc. Wsparcie to obejmuje m.in.: wyznaczenie pracownika, który będzie obsługiwał dany projekt, tzw. Pilota Inwestycyjnego, pomoc w trakcie całego procesu przygotowania i realizacji inwestycji, a w przypadku budowy nowych obiektów - w wyborze lokalizacji na terenie Poznania, pomoc w uzyskaniu decyzji administracyjnych wymaganych w procesie budowlanym, organizację spotkań z prezydentem, przedstawicielami władz miasta, ułatwienie kontaktów z urzędami i instytucjami administracji publicznej Poznania i aglomeracji poznańskiej. Ponadto, w ramach pomocy regionalnej oferujemy program zwolnienia z podatku od nieruchomości dla kluczowych inwestycji np. hotele 5*.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej