Liebrecht & wooD stawia na zielone budownictwo

2010-04-07 13:08

Deweloper Liebrecht & wooD został członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) i zadba by jego projekty były jeszcze bardziej "zielone". Do stowarzyszenia należą już m.in. Skanska i Grontmij Polska.

- Przynależność do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego to podjęcie starań o to by jedna z naszych podstawowych zasad – kreujemy otoczenie, nie tylko budynki – była jeszcze bardziej widoczna w naszych projektach – mówi Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht & wooD. – Projektując nowe biurowce pamiętamy, że będą one służyć nie tylko jego użytkownikom, ale wszystkim osobom, które przebywają w danym mieście, w okolicy obiektu lub wewnątrz budynku. Wytyczne PLGBC jeszcze bardziej pomogą nam w realizacji tych założeń.

Zobacz koniecznie: Porównanie najbardziej popularnych systemów certyfikacji energetycznej BREEAM i LEED

Członkostwo Liebrecht & wooD w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego to szansa rozwoju dla firmy i jej pracowników dzięki możliwości aktywnej partycypacji we wszystkich projektach promujących ekologiczne budownictwo, konferencjach organizowanych przez PLGBC, a także możliwość kontaktu z ekspertami budownictwa ekologicznego z całego świata.

Wpływ budynków na środowisko potwierdza raport WWF Polska z grudnia 2009 r., który wskazuje, ze dzięki przejściu na energooszczędne standardy w budownictwie, Polacy mogą wyemitować rocznie o blisko milion ton CO2 mniej, a w perspektywie roku 2020 zaoszczędzić ponad 13 mld zł. Aktualnie w całej Unii Europejskiej budynki zużywają 40% dostarczanej energii.

Zobacz koniecznie: Polska w termowizyjnym obiektywie

- Dane spływające do nas z całego świata wskazują jednoznacznie, że budynki mają znaczący wpływ na środowisko i jego kondycję. Obowiązkiem każdej firmy czy osoby zarządzającej lub budującej budynki jest zatem zadbanie by były one w jak największym stopniu proekologiczne. To proste, jednak wiele osób o tym zapomina – dodaje Marc Lebbe.


Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego to organizacja non-profit działająca na terenie Polski (ze szczególnym uwzględnieniem miejsc post-industrialnych) promująca zrównoważony rozwój w projektowaniu i budownictwie. Stowarzyszenie edukuje inwestorów, projektantów i konstruktorów w zakresie budownictwa ekologicznego, a także przedstawia system oceny budynków, który określa w jakim stopniu są one "zielone". PLGBC jest członkiem międzynarodowej sieci World Green Building Council.
Liebrecht & wooD to flamandzka firma deweloperska, koncentrująca swe projekty na rynku polskim, rumuńskim i rosyjskim. Realizacje firmy obejmują zarówno biura, jak i centra typu outlet, magazyny, obiekty handlowe oraz projekty pod klucz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej