Kto pierwszy na szczycie Ronda1?

2013-02-21 14:03
Rondo1
Autor: Architektura.Muratorplus.pl W biegu na szczyt biurowca Rondo1 zawodnicy będą mieli do pokonania 836 stopni.

Już po raz trzeci zawodowcy i amatorzy zmierzą się w biegu na szczyt warszawskiego biurowca Rondo 1. Jest to bieg charytatywny i podobno zaliczany do jednego z najważniejszych biegów po schodach na świecie. Od 2012 roku impreza ma rangę Master Race w cyklu Towerrunning World Cup. Może to również dlatego miasta na świecie rywalizują w wysokości wznoszonych budynków? W każdym bądź razie to ciekawa forma promowania dobrej architektury.

Trzeci Bieg na Szczyt Rondo1 w Warszawie odbędzie się 9 marca. Zawodnicy będą mieli do pokonania 836 stopni i 37 kondygnacji, robiąc przy tym 76 nawrotów. Tym samym pokonają dystans 440 m w budynku, którego wysokość ma 192 m. Z tego co podają organizatorzy, w tegorocznym biegu na szczyt biurowca oprócz amatorów wezmą udział także polscy i zagraniczni wyczynowcy, m.in. wicemistrz i brązowy medalista mistrzostw Europy, drugi i trzeci zawodnik Pucharu Świata, trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich oraz brązowa medalistka Pucharu Świata. Szkoda tylko, że podczas takich biegów nie ma zbyt wiele miejsca dla publiczności.
Dochód z opłat startowych uczestników biegu zostanie przeznaczony dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Biurowiec Rondo1 z certyfikatem LEED Gold >>

Wypada jeszcze dodać, że pomysłodawcą biegu po schodach Rondo1 jest firma private equity MGPA, która zarządza MGPA Europe Fund II, do którego należy biurowiec Rondo1. Sponsorem tegorocznej imprezy jest CBRE, firma doradcza w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Więcej informacji o biegu >>

Przy okazji, w galerii poniżej warto podejrzeć wnętrza biurowca Rondo1, w którym siedzibę ma blisko 70 firm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej