Już nie BILFINGER, będzie PORR Polska Infrastructure

2015-08-18 16:36
remont mostu lazienkowskiego
Autor: Bilfinger Infrastructure

Z katalogu firm budowlanych działających w Polsce znika nazwa Bilfinger Infrastructure. Na szczęście firma nie znika. Budowlane spółki Bilfingera w Polsce i w Norwegii kupił austriacki koncern PORR. Przejęcie stało się właśnie faktem oficjalnym. 

Rok temu (w maju 2014) Piotr Kledzik, prezes zarządu Bilfinger Infrastructure, przekazał informację, że koncern Bilfinger zadecydował o sprzedaży całej budowlanej działalności i będzie się koncentrował na działalności usługowej. Z tej zamiany strategii prezes Kledzik był zadowolony.
Minął rok i w czerwcu 2015 została podpisana umowa między PORR AG i Bilfinger SE w sprawie kupna polskiej spółki Bilfinger Infrastructure SA. Żeby transakcja mogła zostać sfinalizowana, musiała jeszcze uzyskać zgodę organów ochrony konkurencji, co nastąpiło 14 sierpnia 2015. 
– Przejęcie Bilfinger Infrastructure w Polsce i Norwegii jest dla PORR kolejnym kamieniem milowym. Zarówno kompetencje, jak również renoma na rynku, jaką cieszą się nasze koleżanki i koledzy z nowo nabytej spółki, jest idealnym dopełnieniem naszej kadry z PORR Polska działającej w sektorze budownictwa kubaturowego i kolejowego. Dodatkowo, dzięki trzem aktualnym projektom w Norwegii otwieramy przed sobą nowy, wyjątkowo interesujący rynek – powiedział Karl-Heinz Strauss, prezes zarządu PORR AG. Przejęte przez PORR spółki Bilfingera Infrastructure to potencjał 800 pracowników (z czego około 100 przypada na Norwegię) – osiągnęły w roku 2014 sprzedaż na poziomie 166 mln euro. Cena ich kupna wyniosła 21,5 mln euro.

Plany są takie, że w przyszłości, pod nazwą PORR Polska Infrastructure SA, dawny Bilfinger Infrastructure SA stanie się samodzielną spółką-córką i będzie działać w budownictwie drogowym, mostowym, inżynieryjnym i energetycznym.
– Razem z PORR liczymy na dalszy rozwój naszej spółki oraz wzajemne wykorzystanie potencjałów przy kompleksowej realizacji dużych kontraktów. Jestem pewien, iż wspólnie możemy osiągnąć bardzo dużo – podsumował ostatnie wydarzenie firmy Piotr Kledzik, prezes zarządu Bilfinger Infrastructure SA i przyszłej PORR Polska Infrastructure SA.

Warto jeszcze przypomnieć, że to właśnie Bilfinger Infrastructure jest wykonawcą spalonego Mostu Łazienkowskiego w Warszawie, i że jest to pod względem terminu jak i zastosowanej technologii niezwykle interesujące i prestiżowe przedsięwzięcie. Zobacz FILM >>

Budownictwo to chaos
Autor: Bilfinger Berger Budownictwo Piotr Kledzik
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej