Już nie BILFINGER, będzie PORR Polska Infrastructure

2015-08-18 16:36
remont mostu lazienkowskiego
Autor: Bilfinger Infrastructure

Z katalogu firm budowlanych działających w Polsce znika nazwa Bilfinger Infrastructure. Na szczęście firma nie znika. Budowlane spółki Bilfingera w Polsce i w Norwegii kupił austriacki koncern PORR. Przejęcie stało się właśnie faktem oficjalnym. 

Rok temu (w maju 2014) Piotr Kledzik, prezes zarządu Bilfinger Infrastructure, przekazał informację, że koncern Bilfinger zadecydował o sprzedaży całej budowlanej działalności i będzie się koncentrował na działalności usługowej. Z tej zamiany strategii prezes Kledzik był zadowolony.
Minął rok i w czerwcu 2015 została podpisana umowa między PORR AG i Bilfinger SE w sprawie kupna polskiej spółki Bilfinger Infrastructure SA. Żeby transakcja mogła zostać sfinalizowana, musiała jeszcze uzyskać zgodę organów ochrony konkurencji, co nastąpiło 14 sierpnia 2015. 
– Przejęcie Bilfinger Infrastructure w Polsce i Norwegii jest dla PORR kolejnym kamieniem milowym. Zarówno kompetencje, jak również renoma na rynku, jaką cieszą się nasze koleżanki i koledzy z nowo nabytej spółki, jest idealnym dopełnieniem naszej kadry z PORR Polska działającej w sektorze budownictwa kubaturowego i kolejowego. Dodatkowo, dzięki trzem aktualnym projektom w Norwegii otwieramy przed sobą nowy, wyjątkowo interesujący rynek – powiedział Karl-Heinz Strauss, prezes zarządu PORR AG. Przejęte przez PORR spółki Bilfingera Infrastructure to potencjał 800 pracowników (z czego około 100 przypada na Norwegię) – osiągnęły w roku 2014 sprzedaż na poziomie 166 mln euro. Cena ich kupna wyniosła 21,5 mln euro.

Plany są takie, że w przyszłości, pod nazwą PORR Polska Infrastructure SA, dawny Bilfinger Infrastructure SA stanie się samodzielną spółką-córką i będzie działać w budownictwie drogowym, mostowym, inżynieryjnym i energetycznym.
– Razem z PORR liczymy na dalszy rozwój naszej spółki oraz wzajemne wykorzystanie potencjałów przy kompleksowej realizacji dużych kontraktów. Jestem pewien, iż wspólnie możemy osiągnąć bardzo dużo – podsumował ostatnie wydarzenie firmy Piotr Kledzik, prezes zarządu Bilfinger Infrastructure SA i przyszłej PORR Polska Infrastructure SA.

Warto jeszcze przypomnieć, że to właśnie Bilfinger Infrastructure jest wykonawcą spalonego Mostu Łazienkowskiego w Warszawie, i że jest to pod względem terminu jak i zastosowanej technologii niezwykle interesujące i prestiżowe przedsięwzięcie. Zobacz FILM >>

Budownictwo to chaos
Autor: Bilfinger Berger Budownictwo Piotr Kledzik
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej