Nowatorski remont Mostu Łazienkowskiego. FILM

2015-05-26 13:53
remont mostu lazienkowskiego
Autor: Bilfinger Infrastructure

Konsorcjum z firmą Bilfinger Infrastructure, wykonawcą spalonego Mostu Łazienkowskiego, rozpoczęło nowatorską operację w ramach tej inwestycji − odcinanie fragmentów mostu i opuszczanie ich na specjalne platformy osadzone na palach wbitych w dno Wisły. Zastosowana w tym przypadku nowatorska metoda pozwala na demontaż starych części i montaż nowej konstrukcji. Zobaczcie sami...

Konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure, Przedsiębiorstwa Usług Technicznych "Intercor"  oraz Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, jako generalny wykonawca remontu Mostu Łazienkowskiego, rozpoczęło pracę 13 kwietnia 2015. Projekt tego przedsięwzięcia przygotowała specjalnie dla mostu firma Transprojekt Warszawa.
Rozbiórka starej konstrukcji będzie odbywać się na środku przeprawy, a montaż nowej konstrukcji stalowej będzie odbywał się metodą nasuwania. Stanowiska do montażu nowej konstrukcji zostaną zamontowane do połowy czerwca, na połowę września zaplanowano już prace na nasunietej, nowej konstrukcji, czyli układanie izolacji, masy asfaltowej i roboty antykorozyjne.
Kontrakt − którego wartość wynosi 104 363 937 zł brutto − zakłada, że most uzyska przejezdność do 31 października 2015.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej