Janusz Żbik podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury

2011-05-10 14:33
Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk i podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Janusz Żbik
Autor: Ministerstwo Infrastruktury

Z dniem 1 maja 2011 r. Prezes Rady Ministrów powołał Janusza Żbika na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Janusz Stefan Żbik urodził się 1953 roku w Krakowie. Z wykształcenia jest architektem, dyplom Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej otrzymał w 1981 roku. W latach 1981-1984 pracował w Biurze Projektów Budownictwa Komunalnego w Krakowie uczestnicząc w ważnych projektach dla Krakowa w zakresie infrastruktury komunalnej. W administracji państwowej pracował od 1984 do 1991 roku pełniąc m. in. funkcję Architekta Miasta i Gminy Krzeszowice. Przez szereg lat prowadził działalność gospodarczą, będąc głównym projektantem i właścicielem biura projektów Arch-Inwest. Jest autorem wielu realizacji w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i przemysłowym. Do czasu powołania na stanowisko wiceministra infrastruktury pełnił funkcję Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Posiada uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w zakresie projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności architektoniczno-budowlanej.Jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej, pełnił także funkcję członka Zarządu. Odznaczony Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Do działań podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury będą należały sprawy budownictwa i gospodarki przestrzennej oraz orzecznictwo administracyjne w tym zakresie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej