Inpro - trójmiejski deweloper ma już 25 lat

2012-05-29 12:16
Hotel apartamentowy w Mikołajkach to luksusowa inwestycja typu condohotel, budowana w standardzie czterogwiazdkowym
Autor: od Inpro S.A. Hotel apartamentowy w Mikołajkach to luksusowa inwestycja typu condohotel, budowana w standardzie czterogwiazdkowym.

Ponad 30 zrealizowanych inwestycji, 8 w realizacji - to 25-letni dorobek Inpro SA. Deweloper obchodził jubileusz w Tatrze Wybrzeże. Do dziś w zarządzie firmy pozostaje trzech z sześciu jej założycieli...

Kartuzy rok 1987. Sześć osób postanowiło założyć firmę budowlano-projektową, a po kilku latach również deweloperską. Wśród nich byli Piotr Stefaniak, Krzysztof Maraszka i Zbigniewa Lewiński, którzy do tej pory, jako zarząd, wspólnie kierują Inpro i są głównymi akcjonariuszami spółki.

Z latami wydłuża się lista ukończonych z sukcesem inwestycji: osiedla mieszkaniowe z kompleksami usługowymi i garażami, obiekty przemysłowe oraz budynku biurowe. Spółka oddała ponad 3 tysiące lokali w ramach blisko 30 inwestycji, obecnie realizuje 8 projektów.
Oprócz poszerzania przez Inpro swojej oferty, w historii firmy są jeszcze dwie przełomowe daty - rok 2008, kiedy nastąpiło przekształcenie firmy w spółkę akcyjną oraz rok 2011, w którym spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Inpro ma dzisiaj 150-osobową kadrę budowlaną. Firma osiągnęła dobrą i stabilną pozycję na trójmiejskim rynku deweloperskim, co potwierdza nie tylko liczba sprzedawanych mieszkań, ale również nagrody branżowe. W 2009 roku Inpro zajęło 6. miejsce w regionie, a 48. w kraju na liście „Diamenty Forbesa”, w kategorii „przedsiębiorstwa najszybciej zwiększające swoją wartość”. Firma zdobyła 2.miejsce w kategorii najbardziej rozpoznawalnej firmy deweloperskiej na rynku trójmiejskim, w rankingu Mieszkaniowa Marka Roku 2011, została wyróżniona przez miesięcznik BUILDER jako „Budowlana Firma Roku 2011” w kategorii DEWELOPER.

Przeczytaj o osiedlu City Park >>, którą firma Inpro uważa dotychczas za największą i dla firmy strategiczną
Obejrzyj luksusowy
hotel w Mikołajkach >> i najnowszą inwestycję mieszkaniową Inpro >>

Podczas jubileuszowej uroczystości w Teatrze Wybrzeże, Piotr Stefaniak, prezes zarządu Inpro SA powiedział:
- Odniesiony sukces zawdzięczamy bardzo dobrej znajomości rynku wynikającej z wieloletniego doświadczenia, ale także pracowitości i zaangażowaniu całego zespołu pracowników. Zaczynaliśmy w ciekawych latach 80., okresie szans i wielkich przemian. Zbudowaliśmy silną Grupę Kapitałową. Dzisiaj jesteśmy spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Chcemy to ważne dla nas wydarzenie uczcić, podziękować pracownikom za zaangażowanie i ciężką pracę, a klientom za zaufanie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej