Energomontaż-Południe ogłasza upadłość

2012-08-13 13:59
Największy kontrakt Energomontażu-Północ
Autor: Energomontaż-Północ Rurociągi dla elektrowni Pątnów również wykonał Energomontaż-Północ

Energomontaż-Południe złożył wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu.

Spółka Energomontaż-Południe (zależna w 65 % od PBG) złożyła wniosek o upadłość 10 sierpnia. Zarząd firmy złożył w/w dokument z możliwością zawarcia układu z wierzycielami do Sądu Rejonowego w Katowicach.

Zobacz również: ABM Solid chce likwidacji

Upadłość spółki z grupy PBG

- "Obecna sytuacja Spółki, jak to szerzej opisano w w/w raporcie, wynika przede wszystkim z agresywnych działań windykacyjnych podjętych przez instytucje finansowe oraz wrogiego zachowania spółek z Grupy Alstom, będących największym dotychczasowym klientem spółki" - podaje Energomontaż-Południe w komunikacie.

Stanowisko spółki Energomontaż-Południe

Wobec podmiotów Grupy Alstom Energomontaż-Południe wszczął procedury prawne, które mają na celu odzyskanie bezspornych, należnych kwot.

Wniosek złożony przez zarząd Energomontaż-Południe o upadłość z możliwością zawarcie układu rozpotruje Sąd Rejonowy w Katowicach X Wydział Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych i Naprawczych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej