ABM Solid chce likwidacji

2012-08-10 12:28
Elektrownia Połaniec
Autor: ABM Solid

Spółka ABM Solid, która w czerwcu ogłosiła upadłość układową wystąpiła do Sądu o zmianę postępowania upadłościowego.

Spółka ABM Solid chce zmienić sposób postępowania upadłościowego z postępowania, które zakłada opcje układu, na postępowanie z możliwością likwidacji.

Zobacz także: Poszkodowani podwykonawcy autostrad: na razie zapłaci GDDKiA

Upadłość ABM Solid

Takie rozwiązanie ochroni tarnowskiego wykonawcę przed roszczeniami wierzycieli i pozwoli na zrestrukturyzowanie działalności firmy, w tym spółek zależnych. W przypadku pozytywnych rezultatów w/w działań i porozumienia się z wierzycielami, pozwoli na ewentualne przekształcenie w przyszłości z upadłości likwidacyjnej na upadłość układową. Przypomnijmy, że spółka ogłosiła upadłość 28 czerwca, po tym, jak nie udało się jej pozyskać inwestorów i przeprowadzić planu restrukturyzacji. Tym samym Sąd Rejonowy w Tarnowie ogłosił z końcem lipca upadłość spółki z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

Likwidacja spółki

- "W związku z wypowiedzeniem licznych umów na roboty budowlane, których realizację uwzględniano w programie naprawczym oraz ryzykiem wypowiedzenia kolejnych umów, zarząd ABM Solid mając również na uwadze wniosek Nadzorcy Sądowego przychyla się do konieczności przekształcenia postępowania z opcji układowej w likwidacyjną" – podaje spółka w komunikacie.

Wniosek ABM Solid o upadłość likwidacyjną rozpatruje Sąd Rejonowy w Tarnowie V Wydział Gospodarczy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej