ABM Solid chce likwidacji

2012-08-10 12:28
Elektrownia Połaniec
Autor: ABM Solid

Spółka ABM Solid, która w czerwcu ogłosiła upadłość układową wystąpiła do Sądu o zmianę postępowania upadłościowego.

Spółka ABM Solid chce zmienić sposób postępowania upadłościowego z postępowania, które zakłada opcje układu, na postępowanie z możliwością likwidacji.

Zobacz także: Poszkodowani podwykonawcy autostrad: na razie zapłaci GDDKiA

Upadłość ABM Solid

Takie rozwiązanie ochroni tarnowskiego wykonawcę przed roszczeniami wierzycieli i pozwoli na zrestrukturyzowanie działalności firmy, w tym spółek zależnych. W przypadku pozytywnych rezultatów w/w działań i porozumienia się z wierzycielami, pozwoli na ewentualne przekształcenie w przyszłości z upadłości likwidacyjnej na upadłość układową. Przypomnijmy, że spółka ogłosiła upadłość 28 czerwca, po tym, jak nie udało się jej pozyskać inwestorów i przeprowadzić planu restrukturyzacji. Tym samym Sąd Rejonowy w Tarnowie ogłosił z końcem lipca upadłość spółki z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

Likwidacja spółki

- "W związku z wypowiedzeniem licznych umów na roboty budowlane, których realizację uwzględniano w programie naprawczym oraz ryzykiem wypowiedzenia kolejnych umów, zarząd ABM Solid mając również na uwadze wniosek Nadzorcy Sądowego przychyla się do konieczności przekształcenia postępowania z opcji układowej w likwidacyjną" – podaje spółka w komunikacie.

Wniosek ABM Solid o upadłość likwidacyjną rozpatruje Sąd Rejonowy w Tarnowie V Wydział Gospodarczy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej