Eiffage Budownictwo Mitex z nowym kontraktem i nagrodą

2012-12-12 15:26
Centrum Geoedukacji
Autor: archiwum Geoparku Kielce W budynku Centrum Geoedukacji odbywają się wystawy i prezentacje o tematyce geologicznej

Przetargów na rynku coraz mniej, ale niektóre firmy budowlane nieźle radzą sobie z tym problemem. Eiffage Budownictwo Mitex podpisała właśnie umowę na budowę szkoły w Warszawie, a dodatkowo jedna z realizacji firmy - Centrum Geoedukacji w Kilecach, zdobyła prestiżową nagrodę.

Eiffage Budownictwo Mitex wybuduje szkołę podstawową przy ul. Głębockiej w Warszawie. Przy szkole powstanie również sala gimnastyczna, a cały obiekt będzie miał 9466 m2 powierzchni. W ramach kontraktu wykonawca zagospodaruje także teren wokół budynku szkoły wraz z konieczną infrastrukturą techniczną. Inwestycja – której wartość budowy zgodnie z ofertą wynosi 22,5 mln zł brutto - ma zastać zrealizowana do końca maja 2014. Inwestorem jest Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Białołęka.

A laury za najlepszy zrealizowany obiekt architektoniczny w Polsce w roku 2011przypadły Centrum Geoedukacji w Kielcach (Eiffage Budownictwo Mitex było jego generalnym wykonawcą), które otrzymało Nagrodę Roku przyznaną przez Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). Centrum Geoedukacji pełni funkcje wystawienniczo - ekspozycyjne na rzecz ochrony i edukacji związanej z Rezerwatem „Wietrznia”. Centrum jest właściwie kompleksem, w którym oprócz budynku z salami wystawowymi, edukacyjnymi i konferencyjną ważną funkcję pełną oryginalny plac zabaw oraz ścieżki edukacyjne (kubatura samego budynku wynosi 16 000 m3). Centrum Geoedukacji otwarto w maju 2012 roku. Koszt przedsięwzięcia (budowa wraz z adaptacją otoczenia) to 17 mln zł netto. Autorem projektu jest pracownia PALK Architekci z Warszawy. Nie jest to pierwsza wyróżnienie dla Centrum Geoedukacji w Kielcach, wcześniej otrzymało np. nagrodę Złotego Żurawia.

Przeczytaj więcej o Centrum Geoedukacji w Kielcach >>

Przypomnijmy, że firma Eiffage Budownictwo Mitex SA działa od roku 1988 (początkowo jako Mitex). W 2001 roku inwestorem strategicznym firmy została francuska grupa budowlanej Eiffage.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej