DM BOŚ wycenia Interbud-Lublin

2010-06-22 13:02

Analitycy Biura Maklerskiego BOŚ S.A. – podmiotu oferującego w publicznej ofercie akcje spółki Interbud-Lublin S.A. (jednej z największych firm budowlano-deweloperskich w woj. lubelskim) – wycenili akcje spółki na 18,98 zł, czyli o 8,46% więcej od maksymalnej ceny emisyjnej określonej przez spółkę w Prospekcie Emisyjnym. Ostateczna cena akcji Interbud-Lublin S.A. zostanie podana po book-buildingu, który zakończy się 2 lipca.

Cena docelowa wyznaczona przez analityków BOŚ została wyznaczona przy wykorzystaniu metody mieszanej, uwzględniającej wcześniej dokonane pomiary metodą porównawczą i metodą dochodową. Analitycy wycenili jedną akcję Interbud-Lublin S.A. na 18,57 zł (metodą porównawczą) oraz na 19,40 zł (metodą dochodową).

W przypadku metody porównawczej wycenę spółki Interbud-Lublin przeprowadzono w stosunku do wybranych spółek z branży budowlanej realizujących projekty budowlane oraz deweloperskiej, posiadających własne moce wykonawcze notowanych na GPW w Warszawie.

Poniższa wycena porównawcza oparta jest na podstawie prognozowanych wyników spółki Interbud-Lublin S.A. na rok 2010 przy maksymalnej cenie emisyjnej równej 17,50 zł.

DM BOŚ wycenia Interbud-Lublin
Autor: Interbud-Lublin S.A.

- Warto tu zwrócić szczególną uwagę na wskaźnik P/E, którego średnia wartość dla spółek z grupy jest na poziomie 16,10, natomiast dla Interbud-Lublin S.A. ta wartość wynosi tylko 8,19. Z punktu widzenia wyników finansowych, spółka jest ciągle wyceniana relatywnie nisko. Warto też zauważyć, że w przypadku tej wyceny, opartej na prognozie wyników w 2010 roku, średnia ważona wartość jednej akcji Interbudu-Lublin po uwzględnieniu dyskonta wynosi 20,87 zł – mówi Bogdan Duszek, dyrektor Wydziału Rynku Pierwotnego DM BOŚ.

W ramach oferty Interbud- Lublin S.A. inwestorom zostanie zaoferowanych łącznie 2 mln akcji. 80% emisji, tj. 1,6 mln akcji zostanie zaoferowane w Transzy Dużych Inwestorów, pozostałe 400 tys. akcji oferowane będzie w Transzy Małych Inwestorów. Spółka zamierza pozyskać ok. 35 mln zł.

- Pozyskane środki przeznaczymy na na: realizację nowych projektów budowlanych i deweloperskich, zakup gruntów w Lublinie pod zabudowę wielorodzinną, zakup maszyn i urządzeń oraz zakup gruntów pod nieruchomości komercyjne – w tym m.in. galerie handlowe – mówi Krzysztof Jaworski, prezes zarządu Interbud-Lublin S.A.

Prognozy przychodów zakładają wzrost z odpowiednio 127 mln zł w 2009 roku do 170 mln zł w 2010 r. i do 200 mln zł w 2011 r. Natomiast na poziomie zysku netto prognozowany jest wzrost z 1,8 mln w 2008 r. i 8,1 mln w 2009 r. do 15 mln zł w 2010 i 18 mln zł w 2011 r.

DM BOŚ wycenia Interbud-Lublin
Autor: Interbud-Lublin S.A.

Interbud-Lublin S.A. to wiodąca na terenie woj. lubelskiegofirma budowlano-deweloperska. Korzystając z ponad 23-letniego doświadczenia (działa od 1987 r.) firma opiera swoją strategie na rozwijaniu działalności w zakresie usług budowlanych, zarówno na potrzeby wykonywania prac zleconych jak i na potrzeby własne związane z realizacją projektów mieszkaniowych. Realizuje również szereg projektów w segmencie publicznym.

Spółka prowadzi działalność na jednym z najbardziej perspektywicznych rynków lokalnych w Polsce, tj. rynku lubelskim, a także rynkach mniejszych miast tego regionu. Zważywszy na dotychczasowe realizacje, panujące trendy oraz prognozy dla całej branży budowlanej, Interbud-Lublin S.A. zamierza koncentrować swoje działania przede wszystkim na segmencie inwestycji mieszkaniowych.

Efektywność przyjętej przez spółkę strategii rozwoju potwierdzają generowane wyniki finansowe. W 2009 roku spółka – pomimo ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego – zanotowała wzrost przychodów o ponad 77%, do ponad 127 mln zł. Jednocześnie zwiększała efektywność operacyjną i wypracowała ponad 8 mln zł zysku netto, tj. o 351% więcej w porównaniu do 2008 roku gdy zysk netto wyniósł 1,8 mln zł.

W 2010 r. spółka planuje przeprowadzić pierwszą publiczną emisję akcji oraz zadebiutować na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej