Benjamin Moore & Co. świętuje 125 urodziny!

2008-10-24 13:18

Znany amerykański producent farb liczy sobie 125 lat. Mimo upływu czasu, założonej w 1883 roku firmie przyświecają niezmiennie, te same zasady: innowacyjność, najwyższa jakość produktów i dbałość o klienta. Ale jak wyglądały początki funkcjonowania firmy? Kim była Betty Moore? Jaki związek z firmą ma miliarder Warren Buffet? Oto historia Benjamin Moore & Co.

Firma Benjamin Moore & Co. rozpoczęła działalność w 1883 roku w niewielkim lofcie przy Atlantic Avenue 55 w Nowym Jorku. Ze względu na fakt, że jej założycielami byli bracia Benjamin i Robert Moore, pierwotnie funkcjonowała pod nazwą Moore Brothers Paint Company. Skromna oferta firmy, obejmująca początkowo jeden produkt o nazwie "Moore's® Prepared Calsom Finish", systematycznie się rozszerzała. Nowe, innowacyjne farby Muresco®, czy Sani-Flat® Paint stały się prawdziwymi hitami sprzedażowymi przełomu XIX i XX w., przyczyniając się do zdobycia mocnej pozycji firmy na rynku amerykańskim.

Od samego początku ambicją Benjamin Moore & Co. była sprzedaż produktów malarskich, powiązana z kompleksowym doradztwem w zakresie projektowania i doboru kolorystyki wnętrz. W 1929 roku Benjamin Moore & Co. powołał samodzielny dział dekoracji mieszkań, który odpowiadał na wszystkie pytania klientów drogą pocztową. Innowacyjnym przedsięwzięciem było również uruchomienie audycji radiowej "Betty Moore", w której tytułowa bohaterka poruszała zagadnienia z zakresu aranżacji i kolorystyki wnętrz.

Współczesna historia Benjamin Moore & Co. upływa pod znakiem dynamicznego rozwoju. W 2000 roku firma dołączyła do koncernu Berkshire Hathaway zarządzanego przez Warrena Buffeta. Benjamin Moore & Co ma 7 zakładów produkcyjnych w USA i Kanadzie, a produkty tej marki dostępne są praktycznie na całym świecie.

W Polsce wyłącznym dystrybutorem produktów marki Benjamin Moore jest firma B.M. Polska Sp. z o. o., która od 1999 roku oferuje wysokiej jakości farby oraz inne materiały malarskie tego renomowanego producenta.

Kamienie milowe w historii marki Benjamin Moore
1883 - powstaje firma Moore Brothers w Brookline w Nowym Jorku.
1892 - wprowadzenie na rynek białej farby wapiennej "Muresco®", która staje się jedną z najbardziej popularnych farb na rynku.
1907 - zatrudnienie pierwszego chemika i utworzenie działu R&D (Research & Development).
lata 30. XIX wieku - grana przez wiele aktorek postać Betty Moore zapewnia fachowe doradztwo w zakresie kolorystyki w audycjach radiowych w latach 1930-1960.
1957 - wprowadzenie na rynek farby "Regal Wall Satin® Latex Interior Paint".
1972 - wprowadzenie na rynek farby "Regal® Aqua Velvet®", tworzącej powłoki malarskie bardzo odporne na zmywanie.
1976 - w celu uczczenia 200-lecia powstania Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, firma we współpracy z National Park Sernice tworzy kolekcję kolorów historycznych (Historic Colors Collection).
1982 - wprowadzenie systemu barwienia "Moore's® Computer Color Matching System". Od tej pory każdy punkt sprzedaży może skomponować odcień farby idealnie odpowiadający oczekiwaniom klienta.
2000 - przejęcie przez koncern Berkshire Hathaway.
2002 -podjęcie inicjatywy rozwoju punktów sprzedaży detalicznej. Wprowadzony zostaje "Signature Store Program", który ma na celu zapewnienie najwyższej jakości obsługi klienta.
2003 - wprowadzenie na rynek farby "Regal®Matte", innowacyjnego produktu bazującego na technologii ceramicznej, zapewniającej wyjątkową odporność na zmywanie i wysoką trwałość kolorów.
2007 - Benjamin Moore & Co. opracowuje technologię "Color Lock®". Nowa farba Aura® wraz z systemem wodorozcieńczalnych kolorantów wyznacza złote standardy w zakresie przestrzegania wymagań dotyczących zawartości VOC (lotnych związków organicznych), doboru kolorów, szybkiej i łatwej aplikacji, wytrzymałości i trwałości oraz bardzo dobrych parametrów technicznych powłoki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej