Awanse w Skanska. Firma stawia na Rumunię

2013-01-16 15:33
Skanska
Autor: Skanska Bartosz Kalinowski

Chociaż w branży budowlanej zastój i firmy ograniczają zatrudnienie, są i takie, w których zdarzają się awanse. Z początkiem stycznia 2013 w kadrze zarządzającej firmy Skanska zmiany personalne...   

Dotychczasowy dyrektor regionalny w Skanska Property Poland został wiceprezesem Commercial Skanska w Rumunii. Marcin Łapiński będzie odpowiedzialny za komercjalizację i rozwój projektów biurowych na nowym dla Skanska rynku rumuńskim (podawaliśmy niedawno, że w ciągu najbliższych czterech lat budownictwo w Rumunii ma odnotować 40-procentowy wzrost i jak widać, Skanska również stawia na ten nowy dla siebie rynek). Marcin Łapiński jest związany z firmą Skanska od roku 2006, wcześniej pracował w Colliers International. Jest absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, ma również tytuł Certified Commercial Investment Member (CCIM). A dlaczego firma postawiła na Polaka w Rumunii?

- Polska jest dziś największym rynkiem deweloperskim w sektorze nieruchomości biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Mamy tutaj wielu doświadczonych menedżerów i chcemy, aby dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach Grupy Skanska. Jestem przekonany, że Marcin Łapiński jako Vice President Commercial Skanska Romania będzie miał ogromny wkład w rozwój firmy dzięki swoim kompetencjom i doświadczeniu, a także doskonałej znajomości rynku nieruchomości komercyjnych – wyjaśnia Nicklas Lindberg, prezes Skanska Commercial Development Europe.

Przeczytaj, gdzie w Europie Środkowo-Wschodniej będzie rozwijało się budownictwo >>

Marcin Łapiński
Autor: Skanska Marcin Łapiński

Z kolei na nowego dyrektora regionalnego w Skanska Property Poland powołano Bartosza Kalinowskiego. Z firmą związany jest od roku 2008. Jako Project Manager uczestniczył w przygotowaniu i realizacji projektów biurowych, m.in. Green Horizon w Łodzi, Green Towers i Dominikański we Wrocławiu oraz Silesia Business Park w Katowicach. Teraz będzie odpowiadał za kształtowanie strategii i rozwój inwestycji biurowych realizowanych w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, przed związaniem się z firmą Skanska zajmował się projektowaniem, nadzorem budowlanym i zarządzaniem projektami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej