Awanse w Skanska. Firma stawia na Rumunię

2013-01-16 15:33
Skanska
Autor: Skanska Bartosz Kalinowski

Chociaż w branży budowlanej zastój i firmy ograniczają zatrudnienie, są i takie, w których zdarzają się awanse. Z początkiem stycznia 2013 w kadrze zarządzającej firmy Skanska zmiany personalne...   

Dotychczasowy dyrektor regionalny w Skanska Property Poland został wiceprezesem Commercial Skanska w Rumunii. Marcin Łapiński będzie odpowiedzialny za komercjalizację i rozwój projektów biurowych na nowym dla Skanska rynku rumuńskim (podawaliśmy niedawno, że w ciągu najbliższych czterech lat budownictwo w Rumunii ma odnotować 40-procentowy wzrost i jak widać, Skanska również stawia na ten nowy dla siebie rynek). Marcin Łapiński jest związany z firmą Skanska od roku 2006, wcześniej pracował w Colliers International. Jest absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, ma również tytuł Certified Commercial Investment Member (CCIM). A dlaczego firma postawiła na Polaka w Rumunii?

- Polska jest dziś największym rynkiem deweloperskim w sektorze nieruchomości biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Mamy tutaj wielu doświadczonych menedżerów i chcemy, aby dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach Grupy Skanska. Jestem przekonany, że Marcin Łapiński jako Vice President Commercial Skanska Romania będzie miał ogromny wkład w rozwój firmy dzięki swoim kompetencjom i doświadczeniu, a także doskonałej znajomości rynku nieruchomości komercyjnych – wyjaśnia Nicklas Lindberg, prezes Skanska Commercial Development Europe.

Przeczytaj, gdzie w Europie Środkowo-Wschodniej będzie rozwijało się budownictwo >>

Marcin Łapiński
Autor: Skanska Marcin Łapiński

Z kolei na nowego dyrektora regionalnego w Skanska Property Poland powołano Bartosza Kalinowskiego. Z firmą związany jest od roku 2008. Jako Project Manager uczestniczył w przygotowaniu i realizacji projektów biurowych, m.in. Green Horizon w Łodzi, Green Towers i Dominikański we Wrocławiu oraz Silesia Business Park w Katowicach. Teraz będzie odpowiadał za kształtowanie strategii i rozwój inwestycji biurowych realizowanych w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, przed związaniem się z firmą Skanska zajmował się projektowaniem, nadzorem budowlanym i zarządzaniem projektami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej