Autodesk przejmuje Vela Systems. Zyska na tym branża budowlana

2012-06-21 17:02
Szkolenia, programy komputerowe Autodesk
Autor: Jupiterimages

Autodesk jest liderem w tworzeniu programów do projektowania w 3D. Vela Systems specjalizuje się w produktach mobilnych i programach do przetwarzania w chmurze. Wspólnie chcą umożliwić wymianę informacji pomiędzy projektantem a placem budowy.

- Modelowanie informacji o budynku jest niezwykle przydatne na etapie planowania i projektowania budynków, ale brak możliwości wykorzystania tych informacji podczas budowy, uniemożliwia dokończenie ostatniego, kluczowego etapu inwestycji - uważa Amar Hanspal, wiceprezes Autodesk. Teraz rozwiązania dedykowane BIM (modelowanie informacji o budynku), mogą zrewolucjonizować proces budowy, umożliwiając wykorzystanie cennych informacji na placach budowy w każdym miejscu na świecie, bo technologie przetwarzania w chmurze i technologie mobilne zwiększają możliwości BIM. Narzędzia sprawozdawcze umożliwiają natychmiastowy wgląd w problemy związane z pracą na budowie i przyspieszają podejmowanie koniecznych decyzji, pomagają efektywnie zarządzać projektami.

Przeczytaj o projektowaniu w chmurze >>

Już dzisiaj wykonawcy, architekci i inżynierowie wykorzystują połączone oprogramowanie Vela Systems i Autodesk do BIM, bo to poprawia przepływ informacji między uczestnikami procesu projektowego. Połączenie przetwarzania informacji w chmurze, urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS, takich jak iPad oraz rozwiązań do BIM będzie nową jakością w realizacji projektów budowlanych. Przejęcie Vela Systems przez Autodesk przyspieszy to wspólne przedsięwzięcie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej