Autodesk przejmuje Vela Systems. Zyska na tym branża budowlana

2012-06-21 17:02
Szkolenia, programy komputerowe Autodesk
Autor: Jupiterimages

Autodesk jest liderem w tworzeniu programów do projektowania w 3D. Vela Systems specjalizuje się w produktach mobilnych i programach do przetwarzania w chmurze. Wspólnie chcą umożliwić wymianę informacji pomiędzy projektantem a placem budowy.

- Modelowanie informacji o budynku jest niezwykle przydatne na etapie planowania i projektowania budynków, ale brak możliwości wykorzystania tych informacji podczas budowy, uniemożliwia dokończenie ostatniego, kluczowego etapu inwestycji - uważa Amar Hanspal, wiceprezes Autodesk. Teraz rozwiązania dedykowane BIM (modelowanie informacji o budynku), mogą zrewolucjonizować proces budowy, umożliwiając wykorzystanie cennych informacji na placach budowy w każdym miejscu na świecie, bo technologie przetwarzania w chmurze i technologie mobilne zwiększają możliwości BIM. Narzędzia sprawozdawcze umożliwiają natychmiastowy wgląd w problemy związane z pracą na budowie i przyspieszają podejmowanie koniecznych decyzji, pomagają efektywnie zarządzać projektami.

Przeczytaj o projektowaniu w chmurze >>

Już dzisiaj wykonawcy, architekci i inżynierowie wykorzystują połączone oprogramowanie Vela Systems i Autodesk do BIM, bo to poprawia przepływ informacji między uczestnikami procesu projektowego. Połączenie przetwarzania informacji w chmurze, urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS, takich jak iPad oraz rozwiązań do BIM będzie nową jakością w realizacji projektów budowlanych. Przejęcie Vela Systems przez Autodesk przyspieszy to wspólne przedsięwzięcie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej