ABM Solid zawarł kolejną umowę o współpracy

2012-06-13 10:14
Realizacja robót budowlanych według FIDIC - zarządzanie kontraktem od przetargu do audytu
Autor: Ogólnopolskie Centrum Edukacji Samorządu i Administracji

Spółka ABM Solid podpisała z Unibepem umowę o współpracy. W ramach porozumienia spółki będą ze sobą kooperowały przy realizacji kontraktów obejmujących m.in. budownictwo energetyczne.

Tarnowska firma ABM Solid podpisała 12 czerwca 2012 roku, list intencyjny o strategicznej współpracy ze spółką Unibep. Zawarte porozumienie obejmuje budownictwo energetyczne, przemysłowe oraz realizacje kontraktów z zakresu ochrony środowiska. Przypomnijmy, że w kwietniu ABM Solid zawarł umowę o współpracy z chińską spółką na realizację kontraktów obejmujących również budownictwo energetyczne.

Przeczytaj również: Browar Lubicz. ABM Solid wykona roboty budowlane w Krakowie

Współpraca ABM Soild i Unipebu

Warto nadmienić, że Unibep aktualnie przymierza się do wzięcie udziału w trwającej propozycji prywatnej ABM Solid i przejęcia akcji, efektem czego spółka miałaby 20 procent głosów na zgromadzeniu akcjonariuszy. Spółki złożyły jako konsorcjum propozycje w kilku przetargach, w których Unibep występuje jako lider, a tarnowska spółka jako partner. Przypomnijmy, że w ramach współpracy został rozstrzygnięty przetarg na budowę centrum handlowego i aquaparku w miejscowości Czerepowiec w Rosji. Kosztorys na kwotę 43 mln euro (185 mln złotych) złożony przez konsorcjum Unibepu i ABM Solid wygrał postępowanie. Podpisanie umowy na realizację tego projektu nastąpi w najbliższych tygodniach, co umożliwi uzyskanie finansowania przez inwestora. Udział partnerów będzie wynosił po 50 procent. Budowa ma ruszyć wiosną 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej