ABM Solid pomniejszy przychody o 6,5 mln złotych

2012-08-13 16:50
Kanalizacja
Autor: brak danych

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Żorach zerwało umowę z ABM Solid. Tym samym wykonawca pomniejszy przychody o ponad 6 mln złotych.

ABM Solid poinformował, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Żorach (woj. śląskie) zerwało ze spółką 10 sierpnia umowę w roboty budowlane.

Zobacz także: ABM Solid chce likwidacji

ABM Solid pomniejszy przychody

W ramach kontraktu kosztem 6,4 mln złotych miała zostać wybudowana kanalizacja w dzielnicy Rowień. Zleceniodawca odstąpił od kontraktu ponieważ ABM Solid realizował prace z opóźnieniem, niezastosował się do wezwań Inżyniera kontraktu co do kontynuacji robót, a 28 czerwca złożył wniosek o ogłoszenie upadłości układowej, co świadczy o niewypłacalności firmy. Wypowiedzenie umowy spowoduje, że wykonawca pomniejszy przychody o 6,4 mln złotych.

Nie jest to pierwsza wypowiedziana ABM Solid umowa. W lipcu z usług firmy zrezygnowała Gmina Oława, a w czerwcu kontrakt na budowę Centrum Studiów Zaawansowanych Technik we Wrocławiu wypowiedziała spółce tamtejsza Politechnika.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej