Nasada wentylacyjna FENKO

2007-05-31 13:29

W sprzyjających warunkach atmosferycznych - właściwa różnica temperatur oraz zewnętrzny ruch powietrza (wiatr) - wentylator pracuje jako nasada grawitacyjna. W przypadku, gdy warunki atmosferyczne na to nie pozwalają lub jest konieczność zwiększenia ciągu wentylacyjnego, użytkownik może uruchomić mechaniczny napęd wentylatora.

Firma UNIWERSAL sp. z o.o. wprowadziła do sprzedaży hybrydową, wywiewną nasadę wentylacyjną FENKO. Jej zadaniem jest zapewnienie właściwych wartości ciągu grawitacyjnego w kanałach wentylacyjnych budynków.
Nasadę montowaną na zwieńczeniu komina wentylacyjnego można dopasować do wszystkich rodzajów kanałów wentylacyjnych: tradycyjnych, budowanych z cegły lub z pustaków wentylacyjnych, kanałów z PVC, przewodów spiro lub wykonanych z blachy ocynkowanej czy stalowej nierdzewnej.

W sprzyjających warunkach atmosferycznych - właściwa różnica temperatur oraz zewnętrzny ruch powietrza (wiatr) - wentylator pracuje jako nasada grawitacyjna.
W takich przypadkach, podciśnienie wywołane w kanale wentylacyjnym wystarcza na uzyskanie właściwego poziomu strumienia powietrza wentylacyjnego usuwanego z kuchni, łazienek czy pomieszczeń WC.
W przypadku gdy warunki atmosferyczne na to nie pozwalają lub jest konieczność zwiększenia ciągu wentylacyjnego użytkownik może uruchomić mechaniczny napęd wentylatora.
Urządzenie wyposażono w dwa biegi - na pierwszym biegu osiąga 1000 obrotów na minutę, na drugim biegu nawet 1400 obrotów/minutę.
Maksymalna ilość powietrza jaką wentylator mechaniczny jest w stanie "wyciągnąć" z pomieszczenia wynosi 120 m3/h w przypadku pierwszego biegu i 180 m3/h dla drugiego biegu. Wydajności te są większe lub równe typowym wentylatorom łazienkowym montowanym wewnątrz pomieszczenia.
Zaletą nasady wentylacyjnej FENKO jest cicha praca urządzenia. Poziom hałasu jest niski i wynosi 33 dB (bieg pierwszy) i 41 dB (bieg drugi).
Innowacyjnym rozwiązaniem jest zamontowanie w wentylatorze silnika prądu stałego, zasilanego jednofazowym prądem zmiennym. Wewnątrz silnika następuję zamiana prądu zmiennego na stały. Pozwala to uzyskać bardzo niski poziom mocy: 9.5 W i 6.2 W.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej