Wylewki anhydrytowe Knauf - oszczędź czas i pieniądze

2022-07-28 13:24 Materiał sponsorowany
Wylewki anhydrytowe Knauf
Autor: Knauf Cechą charakterystyczną płynnych podkładów anhydrytowych Knauf jest ich doskonałe przewodzenie ciepła, co ma ogromne znaczenie w przypadku ich zastosowanie z ogrzewaniem podłogowym

Jednym z najważniejszych elementów, który przybliży nas do stworzenia podłogi idealnej, jest wylewka, czyli płynny podkład podłogowy. Wylewki anhydrytowe Knauf to prosta technologia wykonania, doskonałe przewodzenie ciepła, idealnie równa powierzchnia. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o podkładach anhydrytowych Knauf.

Prawidłowo wykonany podkład musi być wolny od spękań, równy, wytrzymały na obciążenia i relatywnie szybko powinien schnąć.

Co więcej, jeśli planujemy montaż ogrzewania podłogowego, to powinien się także charakteryzować doskonałym współczynnikiem przewodzenia ciepła z instalacji, aby zużyć mniej energii potrzebnej do ogrzania domu. Ostatecznie przełoży się to na niższe rachunki.

Takimi cechami charakteryzują się anhydrytowe podkłady podłogowe Knauf, które zostały opracowane w specjalistycznych laboratoriach i jest wypadkową fachowej wiedzy laborantów i wieloletniego doświadczenia ekspertów budowlanych. Laboranci Knauf na każdym etapie tworzenia weryfikują konsystencje, rozpływ oraz parametry wytrzymałościowe, aby mieć pewność, że do inwestora trafi podkład idealny.

Wylewki Knauf bez szlifowania

Innowacyjna receptura wylewek Knauf sprawia, że nie ma potrzeby ich szlifowania! Jest to jedna z kluczowych cech dzięki, której można zaoszczędzić na kosztach wykonania – po prosty za ten etap prac nie będziesz płacić.

Brak konieczności szlifowania oznacza również, że szybciej będzie można się wprowadzić do swojego wymarzonego domu, po wyschnięciu odbierzesz podłogę, która będzie pozbawiona pyłu, czy brudu.

Wylewki anhydrytowe Knauf
Autor: Knauf Brak konieczności szlifowania wylewek anhydrytowych Knauf oznacza oszczędność czasu i pieniędzy

Wylewki anhydrytowe Knauf do ogrzewania podłogowego

Cechą charakterystyczną płynnych podkładów anhydrytowych Knauf jest ich doskonałe przewodzenie ciepła, co ma ogromne znaczenie w przypadku ich zastosowanie z nowoczesną formą ogrzewania, jaką jest ogrzewanie podłogowe.

W porównaniu do pokładów cementowych anhydryt Knauf nagrzewa się dwa razy szybciej. Współczynnik przewodzenia ciepła wylewki to λz = 1,66 W/mk.

Oznacza to, że zużyjesz mniej energii potrzebnej do ogrzania domu, czyli de facto zaoszczędzisz na rachunkach za ogrzewanie.

Idealnie równe posadzki

Niezależnie od tego, czy instalujesz ogrzewanie podłogowe, czy planujesz po prostu wykończyć swoją podłogę w nowoczesny sposób, np. za pomocą płytek ceramicznych, desek drewnianych, czy też ostatnio modnych, przyklejanych do posadzki paneli winylowych, to docenisz bardzo idealnie równo powierzchnię, którą tworzą wylewki anhydrytowe Knauf.

Posadzki bez efektu "miski"

Wylewka anhydrytowa Knauf ma cechy, które wpływają także na aspekty estetyczne finalnie wykończonej posadzki. W tym przypadku jest to brak skurczu podczas jej wiązania, który znany jest w przypadku wylewek cementowych, co powoduje charakterystyczne ich odkształcanie, zwane potocznie efektem „miski”.

Dzięki tej cesze można zastosować na powierzchni tej wylewki nawet te okładziny podłogowe, które należy montować na idealnie równej i prostej powierzchni.   

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej