Wykończenie ścian i podłogi łazienki - mozaika drewniana

2009-06-29 16:36
Mozaika drewniana do łazienki
Autor: Sklepy KOMFORT S.A.

Mozaika drewniana jest ciekawą alternatywą dla opatrzonych już w łazienkach płytek ceramicznych i szklanych. Drewniana podłoga i drewniane wykończenie ścian sprawią, że łazienka nabierze charakteru i wyrafinowanej elegancji.

moz
Autor: Sklepy KOMFORT S.A.

Kolekcja firmy Dunin - Etn!k, składa się z  malutkich drewnianych kwadracików wykonanych z drewna litego, które układają się w bogaty i dynamiczny wzór mozaiki z przyciągającym uwagę usłojeniem. Każda kostka jest przygotowana ręcznie.

Gatunki drewna wykorzystywane do produkcji mozaiki to:

  • dąb,
  • jesion,
  • merbau, 
  • wenge.

Podłoga z takiej mozaiki charakteryzuje się twardością i odpornością na ścieranie. Występuje  w wielu odcieniach kolorystycznych, od jasnoszarego po głęboki brąz. Drewno, z którego wykonana jest mozaika jest drewnem ciętym, szlifowanym i olejowanym.
Mozaika przyklejona jest od spodu do specjalnej siatki, dzięki czemu bez trudu można ją przyklejać na ściany i podłogi. Drewniane kostki można komponować z innymi materiałami – np. z kamieniem, stalą i szkłem.
Mozaika firmy Dunin może być wykorzystana w każdym wnętrzu o umiarkowanej i stałej wilgotności. Należy jedynie pamiętać o zastosowaniu się do wskazówek dotyczących właściwego montażu i pielęgnacji.

Nie zaleca się  instalowania mozaiki drewnianej w miejscach szczególnie narażonych na zawilgocenie lub duże zmiany wilgotności powietrza, takich jak baseny, fontanny, sauny, a także brodziki pod prysznicem.
Do montażu, wykańczania i pielęgnacji mozaiki z drewna polecane są następujące produkty: klej Flex do drewna, olej  impregnat do drewna, fuga Flex. 

Produkt do nabycia w sklepach KOMFORT.

Mozaika drewniana do łazienki
Autor: Sklepy KOMFORT S.A.
Mozaika drewniana do łazienki
Autor: Sklepy KOMFORT S.A.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej