Wykończenie ścian i podłogi łazienki - mozaika drewniana

2009-06-29 16:36
Mozaika drewniana do łazienki
Autor: Sklepy KOMFORT S.A.

Mozaika drewniana jest ciekawą alternatywą dla opatrzonych już w łazienkach płytek ceramicznych i szklanych. Drewniana podłoga i drewniane wykończenie ścian sprawią, że łazienka nabierze charakteru i wyrafinowanej elegancji.

moz
Autor: Sklepy KOMFORT S.A.

Kolekcja firmy Dunin - Etn!k, składa się z  malutkich drewnianych kwadracików wykonanych z drewna litego, które układają się w bogaty i dynamiczny wzór mozaiki z przyciągającym uwagę usłojeniem. Każda kostka jest przygotowana ręcznie.

Gatunki drewna wykorzystywane do produkcji mozaiki to:

  • dąb,
  • jesion,
  • merbau, 
  • wenge.

Podłoga z takiej mozaiki charakteryzuje się twardością i odpornością na ścieranie. Występuje  w wielu odcieniach kolorystycznych, od jasnoszarego po głęboki brąz. Drewno, z którego wykonana jest mozaika jest drewnem ciętym, szlifowanym i olejowanym.
Mozaika przyklejona jest od spodu do specjalnej siatki, dzięki czemu bez trudu można ją przyklejać na ściany i podłogi. Drewniane kostki można komponować z innymi materiałami – np. z kamieniem, stalą i szkłem.
Mozaika firmy Dunin może być wykorzystana w każdym wnętrzu o umiarkowanej i stałej wilgotności. Należy jedynie pamiętać o zastosowaniu się do wskazówek dotyczących właściwego montażu i pielęgnacji.

Nie zaleca się  instalowania mozaiki drewnianej w miejscach szczególnie narażonych na zawilgocenie lub duże zmiany wilgotności powietrza, takich jak baseny, fontanny, sauny, a także brodziki pod prysznicem.
Do montażu, wykańczania i pielęgnacji mozaiki z drewna polecane są następujące produkty: klej Flex do drewna, olej  impregnat do drewna, fuga Flex. 

Produkt do nabycia w sklepach KOMFORT.

Mozaika drewniana do łazienki
Autor: Sklepy KOMFORT S.A.
Mozaika drewniana do łazienki
Autor: Sklepy KOMFORT S.A.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej