Wykładziny podłogowe. Bezklejowe układanie wykładzin na folii Sigan®

2012-10-29 15:47

Układanie wykładzin z zastosowaniem folii Sigan®, produktu firmy Uzin, pozwala na układanie wykładzin podłogowych bez konieczności stosowania klejów płynnych.

Przy tradycyjnym układaniu wykładzin podłogowych dywanowych i z PVC są stosowane kleje płynne. Aby uprościć i przyspieszyć montaż wykładziny firma Uzin opatentowała technologię switchTec®, która jest wykorzystywana w produktach Sigan®.

Produkty Sigan® - jak to działa?

Na materiał nośny, którym może być folia, siatka lub tkanina, nanoszony jest dwustronnie klej dyspersyjny. Następnie materiał z klejem jest suszony i zwijany w rolki. Wytrzymałość klejów jest różna w zależności od rodzaju podłoża na którym będzie układana wykładzina podłogowa. Przy układaniu wykładzin elastycznych lub dywanowych najpierw do podłoża jest przyklejany Sigan®, bezpośrednio na którym układana jest wykładzina. Po dociśnięciu otrzymuje się trwałe połączenie.

Dodatkową zaletą wykorzystania produktów Sigan® przy układaniu wykładzin jest możliwość usunięcia wykładziny bez pozostawiania resztek kleju na podłożu.

Technologia switchTec® jest wykorzystywana również przy klejeniu list cokołowych i układaniu wykładzin na schodach.

Wszystkie produkty wykorzystujące technologię switchTec® przez firmę Uzin produkowane są w Szwajcarii.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej