Wykładziny podłogowe. Bezklejowe układanie wykładzin na folii Sigan®

2012-10-29 15:47

Układanie wykładzin z zastosowaniem folii Sigan®, produktu firmy Uzin, pozwala na układanie wykładzin podłogowych bez konieczności stosowania klejów płynnych.

Przy tradycyjnym układaniu wykładzin podłogowych dywanowych i z PVC są stosowane kleje płynne. Aby uprościć i przyspieszyć montaż wykładziny firma Uzin opatentowała technologię switchTec®, która jest wykorzystywana w produktach Sigan®.

Produkty Sigan® - jak to działa?

Na materiał nośny, którym może być folia, siatka lub tkanina, nanoszony jest dwustronnie klej dyspersyjny. Następnie materiał z klejem jest suszony i zwijany w rolki. Wytrzymałość klejów jest różna w zależności od rodzaju podłoża na którym będzie układana wykładzina podłogowa. Przy układaniu wykładzin elastycznych lub dywanowych najpierw do podłoża jest przyklejany Sigan®, bezpośrednio na którym układana jest wykładzina. Po dociśnięciu otrzymuje się trwałe połączenie.

Dodatkową zaletą wykorzystania produktów Sigan® przy układaniu wykładzin jest możliwość usunięcia wykładziny bez pozostawiania resztek kleju na podłożu.

Technologia switchTec® jest wykorzystywana również przy klejeniu list cokołowych i układaniu wykładzin na schodach.

Wszystkie produkty wykorzystujące technologię switchTec® przez firmę Uzin produkowane są w Szwajcarii.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej