Webinar: Nowe spojrzenie na projektowanie i wykonanie posadzki przemysłowej

2021-07-07 14:46
Posadzki z włókami syntetycznymi FIBRON FL
Autor: CEMEX Beton posadzkowy FIBRON FL to specjalnie zaprojektowana mieszanka betonowa wzmocniona konstrukcyjnymi makrowłóknami polimerowymi

Zapraszamy do obejrzenia webinaru poświęconego innowacyjnym i trwałym konstrukcjom nawierzchni posadzek przemysłowych. Dowiesz się jak skutecznie i szybko wykonać warstwę termoizolacji posadzki z pianobetonu INSULARIS PIANO, oraz wszystkiego na temat bezpiecznych posadzek z włókami syntetycznymi FIBRON FL, czyli co należy uwzględniać przy projektowaniu i wykonaniu posadzki?

INSULARIS PIANO stosowany jako warstwa izolacyjna posadzek to pianobeton o gęstości w stanie suchym poniżej 600 kg/m³. Produkowany jest na węzłach betoniarskich CEMEX i dostarczany na budowę w postaci płynnej i gotowej do zastosowania.

Beton posadzkowy FIBRON FL to specjalnie zaprojektowana mieszanka betonowa wzmocniona konstrukcyjnymi makrowłóknami polimerowymi. Dodatek włókien zapewnia wyższą wytrzymałość na zginanie, wyższą odporność na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne oraz niższy skurcz betonu w porównaniu do betonów zbrojonych siatką.

Specjalnie zaprojektowany fibrobeton FIBRON FL, w połączeniu z wyrównująco-izolującym podkładem z pianobetonu INSULARIS PIANO 600 doskonale zastępuje klasyczne rozwiązania z betonu zbrojonego, układanego na warstwach izolacji ze styropianu czy styroduru.

Podczas webinaru ekspert firmy CEMEX omówił zagadnienia związane z projektowaniem, a także wykonaniem omawianych elementów konstrukcji posadzki przemysłowej.

Obejrzyj nagranie webinaru

Webinar poprowadził
Michał Kałużyński, ekspert firmy CEMEX
Michał Kałużyński, Product Manager, CEMEX

Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Poznańskiej, z 12-letnim doświadczeniem pracy w branży drogowej. W CEMEX od 2017 roku zajmuje się rozwojem produktów specjalistycznych, w tym nawierzchniami wodoprzepuszczalnymi PERVIA oraz innowacyjnymi posadzkami FIBRON FL.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej