Webinar: Nowe spojrzenie na projektowanie i wykonanie posadzki przemysłowej

2021-07-07 14:46
Posadzki z włókami syntetycznymi FIBRON FL
Autor: CEMEX Beton posadzkowy FIBRON FL to specjalnie zaprojektowana mieszanka betonowa wzmocniona konstrukcyjnymi makrowłóknami polimerowymi

Zapraszamy do obejrzenia webinaru poświęconego innowacyjnym i trwałym konstrukcjom nawierzchni posadzek przemysłowych. Dowiesz się jak skutecznie i szybko wykonać warstwę termoizolacji posadzki z pianobetonu INSULARIS PIANO, oraz wszystkiego na temat bezpiecznych posadzek z włókami syntetycznymi FIBRON FL, czyli co należy uwzględniać przy projektowaniu i wykonaniu posadzki?

INSULARIS PIANO stosowany jako warstwa izolacyjna posadzek to pianobeton o gęstości w stanie suchym poniżej 600 kg/m³. Produkowany jest na węzłach betoniarskich CEMEX i dostarczany na budowę w postaci płynnej i gotowej do zastosowania.

Beton posadzkowy FIBRON FL to specjalnie zaprojektowana mieszanka betonowa wzmocniona konstrukcyjnymi makrowłóknami polimerowymi. Dodatek włókien zapewnia wyższą wytrzymałość na zginanie, wyższą odporność na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne oraz niższy skurcz betonu w porównaniu do betonów zbrojonych siatką.

Specjalnie zaprojektowany fibrobeton FIBRON FL, w połączeniu z wyrównująco-izolującym podkładem z pianobetonu INSULARIS PIANO 600 doskonale zastępuje klasyczne rozwiązania z betonu zbrojonego, układanego na warstwach izolacji ze styropianu czy styroduru.

Podczas webinaru ekspert firmy CEMEX omówił zagadnienia związane z projektowaniem, a także wykonaniem omawianych elementów konstrukcji posadzki przemysłowej.

Obejrzyj nagranie webinaru

Webinar poprowadził
Michał Kałużyński, ekspert firmy CEMEX
Michał Kałużyński, Product Manager, CEMEX

Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Poznańskiej, z 12-letnim doświadczeniem pracy w branży drogowej. W CEMEX od 2017 roku zajmuje się rozwojem produktów specjalistycznych, w tym nawierzchniami wodoprzepuszczalnymi PERVIA oraz innowacyjnymi posadzkami FIBRON FL.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej