System montażu deski podłogowej

2010-02-08 11:20
System montażu deski
Autor: Barlinek S.A.

Prace nad konstrukcją złącza oraz przygotowania do uruchomienia produkcji trwały blisko dwa lata. W rozwiązaniu tym, dotąd niespotykanym w masowej produkcji pokryć podłogowych, wykorzystano najnowszą technologię, powstałą w wyniku współpracy z branżą chemiczną.

W złączu do desek podłogowych o nazwie Fast Click System Barlinka, wykorzystano technologię z udziałem polimerów syntetycznych jako elementów służących do zespalania desek na krótkich bokach. System łączenia desek w znaczący sposób upraszcza i skraca montaż podłogi. Dzięki niemu ułożenie podłogi jest dwukrotnie szybsze i łatwiejsze. Uproszczona zasada montażu deski polega na włożeniu deski w zamek na złączu wzdłużnym i dosunięciu krótkiego boku do sąsiadującej deski w montowanym pasie podłogi oraz dociśnięciu deski do podłoża. Po wykonaniu tych czynności deska zostaje zamontowana jednocześnie na wzdłużnym jak i poprzecznym (krótszym) boku. Rozwiązanie to całkowicie eliminuje konieczność dobijania czy dociskania w celu uzyskania połączenia między montowanymi deskami na krótkich elementach.
Złącze zostało tak skonstruowane, aby umożliwić ewentualny demontaż ułożonej powierzchni podłogi.
Fast Click System został zarejestrowany w czerwcu 2009 r. w Europejskim Urzędzie Patentowym. W styczniu br. zaprezentowany został na targach Domotex w Hanowerze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej