System montażu deski podłogowej

2010-02-08 11:20
System montażu deski
Autor: Barlinek S.A.

Prace nad konstrukcją złącza oraz przygotowania do uruchomienia produkcji trwały blisko dwa lata. W rozwiązaniu tym, dotąd niespotykanym w masowej produkcji pokryć podłogowych, wykorzystano najnowszą technologię, powstałą w wyniku współpracy z branżą chemiczną.

W złączu do desek podłogowych o nazwie Fast Click System Barlinka, wykorzystano technologię z udziałem polimerów syntetycznych jako elementów służących do zespalania desek na krótkich bokach. System łączenia desek w znaczący sposób upraszcza i skraca montaż podłogi. Dzięki niemu ułożenie podłogi jest dwukrotnie szybsze i łatwiejsze. Uproszczona zasada montażu deski polega na włożeniu deski w zamek na złączu wzdłużnym i dosunięciu krótkiego boku do sąsiadującej deski w montowanym pasie podłogi oraz dociśnięciu deski do podłoża. Po wykonaniu tych czynności deska zostaje zamontowana jednocześnie na wzdłużnym jak i poprzecznym (krótszym) boku. Rozwiązanie to całkowicie eliminuje konieczność dobijania czy dociskania w celu uzyskania połączenia między montowanymi deskami na krótkich elementach.
Złącze zostało tak skonstruowane, aby umożliwić ewentualny demontaż ułożonej powierzchni podłogi.
Fast Click System został zarejestrowany w czerwcu 2009 r. w Europejskim Urzędzie Patentowym. W styczniu br. zaprezentowany został na targach Domotex w Hanowerze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej