Podłoga drewniana - 30 lat gwarancji

2008-03-25 18:08

Panele wykonane są z naturalnego drewna. Wierzchnia warstwa ma twardość 5,6 (w skali Brinella). Długowieczność paneli zapewnia siedmiowarstwowy system lakierowania. Powstała w ten sposób warstwa ochronna w sposób trwały konserwuje i zapobiega niszczeniu.

Podłoga Royal Floor Jatoba wyróżnia się barwnym czerwono-brązowym drewnem o charakterystycznych prążkach. Deska zbudowana jest z trzech warstw, ma to wpływ na wysoką trwałość podłogi.

Konstrukcja deski:

Warstwa licowa to drewno szlachetne. Składa się ona z jednego lub kilku kawałków drewna. Do jej wykonania używa się drewna o rozmiarach:
- parkiet dwulamelowy: długość 400-1500 mm; szerokość 94 mm; grubość 3,2 mm.
- parkiet trzylamelowy: długość 200-500 mm; szerokość 64 mm; grubość 3,2 mm.
- parkiet jednolamelowy: długość 2200-140 mm; szerokość 64 mm; grubość 3,2 mm.
Warstwa środkowa z drewna iglastego wykonana jest ze sklejki o grubości 9 mm, łączonej klejem. Połączenie wykonane jest na bazie wodoodpornego kleju fenolowego. Chroni podłogę przed ewentualną wilgocią pochodzącą z podłoża.
Warstwa dolna ma grubość 2 mm i wykonana jest z drewna iglastego. 

Montaż odbywa się przy pomocy systemu Uniclic. Proces instalacji nie wymaga użycia kleju a przez to jest szybki i prosty. Podłoga zaraz po ułożeniu nadaje się do użytkowania. System ten umożliwia również korygowanie ewentualnych błędów powstałych w trakcie instalacji oraz wymianę desek uszkodzonych podczas użytkowania. Ponadto zapewnia on bezpieczny i trwały montaż paneli zarówno w poziomie, jak i pod kątem bez obaw o ich uszkodzenie. Dzięki zastosowaniu profilu Uniclic oraz wielowarstwowej sklejki stanowiącej rdzeń podłogi uzyskano trwałe połączenie poszczególnych elementów.
Proces wykańczania wykonuje się przed ostatecznym profilowaniem pióra i wpustu dzięki temu uzyskana krawędź deski jest idealnie prosta. Tak uzyskane połączenie jest niewidoczne.
Dodatkową cechą paneli jest możliwość klejenia do podłoża oraz cyklinowanie.
Podłoga ma 30 letnią gwarancję.

Dystrybutorem jest firma RuckZuck.

 

Podłoga drewniana - 30 lat gwarancji
Autor: RuckZuck
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej