Podłoga w kolorze i blasku - panele podłogowe

2009-09-16 17:57

Znaczenie koloru w życiu człowieka jest oczywiste i niepodważalne. To od niego w dużej mierze zależy samopoczucie, to on wytycza trendy w modzie, jest natchnieniem projektantów i muzą artystów. On też niepodzielnie króluje we wnętrzach.

Cechą charakterystyczną kolekcji Color firmy WITEX są, zgodnie z nazwą, modne, wyraziste barwy. Podłoga dostępna jest w pięciu kolorach:

  • szafirowego błękitu – nada pomieszczeniu klimat nastrajający do refleksji i wypoczynku,
  • głębokiej czerni – doda szyku, klasy, tajemniczości i elegancji,
  • rubinowej czerwieni – ożywi wnętrze, pomoże mu zyskać więcej ciepła,
  • stylowej bieli – rozwiązanie zawsze modne, ponadczasowe i uniwersalne; podłoga w tym kolorze doskonale rozjaśni i rozświetli pomieszczenie, a także optycznie je powiększy,
  • szara umbry – dobre rozwiązanie do pomieszczeń stonowanych, minimalistycznych, nowoczesnych.

Żeby lepiej sprostać wymaganiom i gustom klientów kolekcja podłóg Color firmy WITEX przygotowana została w dwóch wersjach – matowej i błyszczącej. Pełen wdzięku, intrygujący mat sprawdzi się niewątpliwie w zacisznych i przytulnych pomieszczeniach. Panele o szklanym połysku to rozwiązanie zarówno do wnętrz  futurystycznych, jak i  klasycznych. W pierwszym przypadku będą one współgrać z całym wystrojem, w drugim zaś – dodadzą blasku i świeżości tradycyjnym rozwiązaniom.

Opcja błyszcząca kolekcji podłóg Color jest wyjątkowo odporna. Nie zarysowuje się i nie pęka, zatem przez długie lata będzie przypominać połyskującą w świetle szklaną taflę.
Zaletą podłóg z tej kolekcji jest również oryginalny, nowoczesny kształt paneli w postaci dużych kwadratów. Forma ta dodatkowo podkreślona jest przez czterostronną mikrofazę, występującą na wszystkich krawędziach paneli. Regularne, prostokątne płyty to nowatorskie rozwiązanie, które z powodzeniem sprawdzi się w gabinetach, kuchniach, łazienkach i salonach.

Przy produkcji paneli zastosowano płytę nośną Aqua-Protect, idealną do zastosowania w pomieszczeniach szczególnie narażonych na działanie wilgoci. Ryzyko zawilgocenia podłogi jest dodatkowo minimalizowane dzięki  impregnowanym krawędziom paneli. Warstwa wierzchnia podłogi błyszczącej, wskutek wzmocnienia działaniem strumienia elektronów, jest także bardzo odporna na zarysowania. Dodatkowo warto podkreślić, że kolekcja wyposażona jest w opatentowany system łączenia LocTec, który zapewnia  szybki, bezklejowy montaż.
Ośmiomilimetrowe, odporne na działanie wody panele podłogowe o klasie ścieralności AC3 lub AC5 (wersja błyszcząca) oraz AC4 (opcja matowa), są również antystatyczne – redukują powstawanie napięć elektrycznych ze standardowych 2000 V do 500 V.

Dane techniczne
nazwa kolekcji Color
wymiary panelu (dł/szer./gr) [mm]
853/329/8
struktura matowa lub z wysokim połyskiem i z mikrofazą
płyta nośna Aqua-Protect
odporność na ścieranie AC5 (jako  „Color+” tylko w wersji z połyskiem), AC4 (wersja matowa), AC3 (wersja z połyskiem)
klasa użyteczności w pomieszczeniach mieszkalnych • wersja matowa: 23, mocno obciążone (wg DIN EN 13329)
• wersja z połyskiem: 23, mocno obciążone (wg DIN EN 14978)
gwarancja na ścieralność w pomieszczeniach mieszkalnych 25 lat
gwarancja na ścieralność w pomieszczeniach publicznych 5 lat
orientacyjna cena detaliczna brutto [zł/m2] 134,90

Podłoga w kolorze i blasku
Autor: WITEX Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej