Płyty ze spieków kwarcowych Laminam

2014-11-07 13:10
blaty kuchenne w płyt kwarcowych
Autor: Dekorian/Laminam Blat kuchenny jest szczególnie narażony na zniszczenie. Trwałość zapewni mu wykończenie materiałem ze spieków kwarcowych - producent na tego typu blaty kuchenne udziela 25 lat gwarancji

Płyty ze spieków kwarcowych to prawdziwy hit w wykańczaniu i dekoracji wnętrz. Mają uniwersalne zastosowanie. Można nimi wykańczać zarówno podłogi, ściany, ale także blaty kuchenne, łazienkowe, parapety i meble. Trwałość i odporność płyt ze spieków kwarcowych porównywana jest z kamieniem naturalnym. Producentem materiału wykończeniowego jest Laminam.

Spieki kwarcowe - co to takiego?

Spieki kwarcowe są mieszaniną kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Granulat poddawany jest prasowaniu, a następnie spiekaniu w temperaturze dochodzącej do 1220ºC. W ten właśnie sposób powstają wielkoformatowe płyty ze spieków kwarcowych grubości 3 mm, które cięte są na konkretne wymiary.

Właściwości użytkowe płyt

Płyty ze spieków kwarcowych Laminam dostępne są w wymierze 300 x 100 cm. Materiał wykończeniowy oferowany jest w 150 wzorach, imitujących naturalny kamień, drewno, metal, a nawet węgiel. Płyty odwzorowują nie tylko kolor i rysunek tych materiałów, ale takżę fakturę. Spieki kwarcowe są wytrzymałe i trwałe, a jednocześnie cienkie i lekkie. Metr kwadratowy płyty waży  8 kg.
Płyty ze spieków kwarcowych są odporne na rozpuszczalniki i detergenty. Ten materiał do wykańczania wnętrz nie odbarwia się, łatwo się czyści, może mieć kontak z żywnością, jest odporny na rozwój bakterii i grzybów. Płyty wykończeniowe są odporne także na zarysowania, ścieranie i promieniowanie UV. O trwałości materiału świadczy 25 - letnia gwarancja udzielana przez producenta na blaty kuchenne ze spieków kwarcowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej