Nowa szerokość deski - 130 mm

2008-04-28 10:13

Prezentowana deska wyróznia się mniejszą szerokością - 130 mm (długość wynosi 2200 mm). Krawędzie panelu są frezowane na głębokość 0,7 mm. Ich konstrukcja i grubość (14 mm) pozwala na łączenie z szerszym typem (180 mm) z tego samego gatunku i na naprzemienny montaż.

Barlinek poszerzył asortyment deski o szerokość 130 mm. Warstwa wierzchnia panelu wykonana jest z drewna dębu lub jesionu - zwiększa to trwałość w różnych warunkach eksploatacji. Podłogi oferowane są z powłoką lakierowaną Professional lub z oleju naturalnego. Oba warianty wykończenia powierzchni - lakier i olej - nakładane są fabrycznie z wykorzystaniem technologii, m.in. utwardzania promieniami UV. Zastosowanie lakieru Professional zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi, ścieraniem i mikrozarysowaniem. Wykończenie naturalnym olejem zapewnia trwałą konserwację i ochronę podłogi.

Montaż nowej linii jest dużo łatwiejszy i tańszy, niż np. desek litych. Podłogę układa się łącząc deski za pomocą złącza barclick lub klejąc je do podłoża. Mniejsza szerokość elementów podłogi ułatwia jej układanie w miejscach, które wymagają precyzyjnego przycinania desek. Optymalna grubość warstwy wierzchniej umożliwia renowację lakierowanej podłogi, poprzez zeszlifowanie starej powłoki i nałożenie nowej. Dzięki grubości 14 mm i warstwowej konstrukcji, deska nadaje się do montażu na ogrzewaniu podłogowym.
Pierwsze podłogi z nowej serii, w gatunkach dąb i jesion, są już w sprzedaży. Producent oferuje również podłogę o długości panela 110 cm.

Gwarancja na podłogi z nowej linii deski wynosi 30 lat.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej