Kamienna Sahara

2009-02-17 16:40
Kolekcja sahara miniatura
Autor: UNLIMIT Sp. z o.o.

CEARMSTIC poszerzył swój asortyment o nowy produkt – gres lappato. W kolekcji Sahara dostępne są między innymi płytki w odcieniach beżu, złotego i czekoladowego brązu, złamanej bieli oraz szarości.

Gres Sahara
Autor: UNLIMIT Sp. z o.o. Podłoga z płytek podstawowych i dekoracyjnych
Kolekcja Sahara
Autor: UNLIMIT Sp. z o.o. ... i okładzina ścienna w kuchni

Zalety gresu – jego wyjątkowa twardość, bardzo mała nasiąkliwość, niewielka ścieralność oraz odporność na działanie kwasów i zasad sprawiają, że cieszy się on nieustającym powodzeniem. Polacy polubili gres i wykorzystują go nie tylko jako okładzinę podłogową, co sprawia, że producenci stale poszukują nowych, atrakcyjnych rozwiązań. Dlatego do popularnych gresów polerowanych i szkliwionych marki CERAMSTIC dołączył gres lappato.

Jest to gres porcelanowy z pofalowaną, nieco nierówną powierzchnią. Polerowanie gresu odbywa się tarczami osadzonymi elastycznie, dzięki czemu uzyskuje się efekt powierzchni z połyskiem, ale i z wyraźną fakturą. Podczas targów CERSAIE 2008 gres lappato wyróżniał się wśród najnowszych propozycji okładzin ceramicznych. Teraz dostępny jest także w najnowszych kolekcjach CERAMSTIC.

Gres z kolekcji Sahara odwzorowuje barwę i fakturę piaskowca z charakterystycznymi dla niego smugami i przebarwieniami pojawiającymi się na poszczególnych płytkach. Połączenie uroku naturalnego kamienia z praktycznymi zaletami gresu porcelanowego sprawia, że kolekcja daje wiele możliwości aranżacyjnych. Sprawdza się we wszystkich pomieszczeniach - może być stosowana zarówno w holu czy salonie, jak i „mokrej” łazience oraz kuchni.

Płytki podstawowe mają wymiary 300/600 mm i występują w pięciu kolorach: beige, brown, gold, white i grey. Kolekcję dopełniają modułowe płytki z dekoracją ciętą (urządzeniem wodnym) oraz listwy z frezowanym motywem odciśniętych liści. Oba wzory dostępne są w formacie 150/600 mm.

Płytki Sahara są rektyfikowane, co umożliwia układanie ich metodą bezfugową.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej