Kamienna Sahara

2009-02-17 16:40
Kolekcja sahara miniatura
Autor: UNLIMIT Sp. z o.o.

CEARMSTIC poszerzył swój asortyment o nowy produkt – gres lappato. W kolekcji Sahara dostępne są między innymi płytki w odcieniach beżu, złotego i czekoladowego brązu, złamanej bieli oraz szarości.

Gres Sahara
Autor: UNLIMIT Sp. z o.o. Podłoga z płytek podstawowych i dekoracyjnych
Kolekcja Sahara
Autor: UNLIMIT Sp. z o.o. ... i okładzina ścienna w kuchni

Zalety gresu – jego wyjątkowa twardość, bardzo mała nasiąkliwość, niewielka ścieralność oraz odporność na działanie kwasów i zasad sprawiają, że cieszy się on nieustającym powodzeniem. Polacy polubili gres i wykorzystują go nie tylko jako okładzinę podłogową, co sprawia, że producenci stale poszukują nowych, atrakcyjnych rozwiązań. Dlatego do popularnych gresów polerowanych i szkliwionych marki CERAMSTIC dołączył gres lappato.

Jest to gres porcelanowy z pofalowaną, nieco nierówną powierzchnią. Polerowanie gresu odbywa się tarczami osadzonymi elastycznie, dzięki czemu uzyskuje się efekt powierzchni z połyskiem, ale i z wyraźną fakturą. Podczas targów CERSAIE 2008 gres lappato wyróżniał się wśród najnowszych propozycji okładzin ceramicznych. Teraz dostępny jest także w najnowszych kolekcjach CERAMSTIC.

Gres z kolekcji Sahara odwzorowuje barwę i fakturę piaskowca z charakterystycznymi dla niego smugami i przebarwieniami pojawiającymi się na poszczególnych płytkach. Połączenie uroku naturalnego kamienia z praktycznymi zaletami gresu porcelanowego sprawia, że kolekcja daje wiele możliwości aranżacyjnych. Sprawdza się we wszystkich pomieszczeniach - może być stosowana zarówno w holu czy salonie, jak i „mokrej” łazience oraz kuchni.

Płytki podstawowe mają wymiary 300/600 mm i występują w pięciu kolorach: beige, brown, gold, white i grey. Kolekcję dopełniają modułowe płytki z dekoracją ciętą (urządzeniem wodnym) oraz listwy z frezowanym motywem odciśniętych liści. Oba wzory dostępne są w formacie 150/600 mm.

Płytki Sahara są rektyfikowane, co umożliwia układanie ich metodą bezfugową.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej