Dziesiątka

2007-10-17 11:00
Dziesiątka
Autor: Woldrew

Mozaika "dziesiątka" to produkt  przeznaczony do miejsc szczególnie narażonych na ścieranie, takich jak np. ciągi komunikacyjne. Nadaje się także do pomieszczeń, w których jest ogrzewanie podłogowe; cienka warstwa mozaiki nie hamuje rozpraszania fal ciepła.

"Dziesiątka" to przecięta na pół tradycyjna mozaika sztorcowa. Takie rozwiązanie zastosowano głównie ze względów praktycznych. Cieńsza warstwa drewna nie stwarza problemów z różnicą poziomów, np. na linii styku połączenia: parkiet - posadzka ceramiczna.

 

Ze względu na swoją grubość i ułożenie materiału mozaiki sztorcowe charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie. Właśnie dlatego - zanim stały się modne i zaczęto wykładać nimi podłogi w mieszkaniach - stosowano je przede wszystkim w pomieszczeniach produkcyjnych, gdzie podłoga jest narażona na częste uszkodzenia i zmasowane tarcie.

Ciekawym rozwiązaniem jest mozaika wykonana z różnych rodzajów drewna - często o kontrastujących odcieniach. Takie rozwiązania są chętnie stosowane przez naszych zachodnich sąsiadów.
Możliwe jest łączenie zarówno zupełnie odmiennych gatunków (np. czereśnia i jesion), jak i tych samych, ale różniących się między sobą (np. dąb klasyczny i wędzony). Na taką podłogę zdecydują się ci, którzy nad tradycyjne i stonowane wnętrza przedkładają śmiały i awangardowy design.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej