Błyskawiczny podkład podłogowy, do napraw i wyrównywania podłoży

2011-05-24 10:51
Błyskawiczny podkład podłogowy Weber
Autor: Weber Zaprawa w konsystencji rozlewnej, sprawdza się w przypadku szpachlowania i wygładzania podłoży przed układaniem materiałów wykończeniowych

Podkład podłogowy jest przeznaczony do stosowania we wnętrzach oraz na zewnątrz budynków, na podłożach betonowych, jastrychach cementowych (w tym na podkładach z zainstalowanym ogrzewaniem podłogowym), podkładach anhydrytowych, magnezytowych, płytkach ceramicznych; w mieszkaniach, hotelach, biurach, szpitalach itp. obiektach użyteczności publicznej.

Nadaje się pod wszelkiego rodzaju materiały wykończeniowe, np.: cienkie i grube wykładziny dywanowe, PVC, korkowe, linoleum, płytki ceramiczne, kamienne, mozaiki drewniane, parkiet (zalecane kleje elastyczne), panele.

Grupa wyrobów podłogowych Weber wzbogaciła się o kolejny nowy produkt, zaprawę weber.floor 4040. Jest to błyskawiczny podkład do napraw i wyrównywania podłoży, przeznaczony do układania w zakresie grubości od 1 do 50 mm. Konsystencję zaprawy można precyzyjnie dostosować do aktualnych potrzeb.

Podkład błyskawicznie wiąże i wysycha. Jest przy tym „samoschnący” (self drying), co oznacza, że woda użyta do rozrobienia mieszanki w całości jest wiązana chemicznie, nie musi odparowywać. Pozwala to na bardzo szybkie przykrycie podkładu warstwą wykończeniową, np. płytki ceramiczne można układać już po 2 godzinach a parkiet po 7 dniach od wykonania podkładu (niezależnie od jego grubości).

Błyskawiczny podkład podłogowy Weber
Autor: Weber Zaprawa w konsystencji gęstoplastycznej przeznaczona jest do napraw podłoża, profilowania spadków oraz wykonywania błyskawicznych podkładów podłogowych

Dzięki specjalnej recepturze weber.floor 4040, zależnie od użytej ilości wody zarobowej, możemy otrzymać podkład o konsystencji optymalnej dla danego zastosowania i preferencji wykonawcy: od gęstoplastycznej (np. do naprawy podłoża, profilowania spadków, napraw i wyrównywania schodów), do rozlewnej (np. do szpachlowania i wygładzania podłoży cienką warstwą). Zaprawa ma bardzo dobre właściwości robocze niezależnie od konsystencji.

Wyrób został wysoko oceniony podczas testów przeprowadzonych wśród specjalistycznych firm zajmujących się układaniem wykładzin. Wykonawcy zgodnie podkreślali bardzo dobre właściwości robocze i wskazywali na nowe możliwości, jakie otwiera stosowanie tego podkładu: szybkie tempo wykonania prac wykończeniowych, możliwość układania wykładzin po krótkim czasie, uzyskanie konsystencji wyrobu „na życzenie”.

Cena katalogowa weber.floor 4040: 105,00 zł netto za worek 25 kg.

Błyskawiczny podkład podłogowy Weber
Autor: Weber
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej