Wyciszanie: Ekrany akustyczne Velox

2007-05-15 15:43

Płyty dźwiękochłonne VELOX, wytwarzane z mieszanki zrębków drewnianych, cementu i szkła wodnego, są odporne na działanie wody, soli, przymrozków, butwienie i na uszkodzenia mechaniczne.

Panel akustyczny składa się z drewnianej ramy nośnej, zaimpregnowanej przeciwko gniciu i pleśniom, obustronnie obudowanej płytami. Czołową stronę panelu tworzy profilowana płyta absorpcyjna VELOX WSR 50, tylną stronę zaś - z reguły płaska płyta WS 35, o ile nie jest potrzebne pochłanianie obustronne lub stworzenie deseniu.
. Standardowy wymiar panelu: 4000 x 2000 mm
. Masa: ok. 460 kg
. Współczynnik izolacyjności akustycznej Rw >= 25 dB
. Absorpcja standardowa LA#S= 4 dB

  

 

 Płyty dźwiękochłonne VELOX wytwarzane są z mieszanki zrębków drewnianych, cementu i szkła wodnego. Swoimi właściwościami zapewniają odporność na działanie wody, soli, przymrozków, butwienia i na uszkodzenia mechaniczne. Porowatość ich powierzchni zapewnia doskonałe właściwości tłumiące i pochłanianie hałasu. Płyty VELOX mają odpowiednią sztywność, są samonośne. Akustycznie aktywna powierzchnia płyty jest formowana w kształcie podłużnych fal. Na zamówienie można wykonać także rzeźbę poprzeczną lub diagonalną (ukośną). Płyty można zamówić w dowolnym kolorze.

Zalety zrębkowo-cementowych płyt z profilowaną powierzchnią, przeznaczonych do budowy ekranów akustycznych:
. wysoka zdolność pochłaniania dźwięku;
. odporna na działanie warunków atmosferycznych, soli, przymrozków i butwienia;
. możliwość malowania powierzchni;
. rzeźba:
  - falista (wzdłużna, poprzeczna, diagonalna),
  - trapezoidalna.Elementy składowe ekranu:

  • podmurówki betonowej lub stóp fundamentowych uzupełnionych progiem fundamentowym,
  • profili stalowych HEA 140 w odległościach modułowych 4010 mm, które zabudowane są w fundamentach,
  • płyt dźwiękochłonnych VELOX, które wsadzane są pomiędzy profile stalowe,
  • profili z ocynkowanej blachy, które chronią górną powierzchnię ekranu przed przenikaniem wody.Ekran akustyczny ma własności wymagane przez warunki techniczne obiektów budowlanych na drogach lądowych. Według wymagań przepisów normy ÈSN-EN 1793-2 ekran VELOX 4003 spełnia z nadwyżką wartości powietrznej izolacyjności akustycznej. Ekrany akustyczne stosowane są jako ochrona ekologiczna przed nadmiernym hałasem w obszarach mieszkalnych i w strefach naturalnych, przede wszystkim przy trasach komunikacyjnych z ruchem samochodowym, tramwajowym i kolejowym. Zastosowanie znajdują także na obszarach przemysłowych.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej