Wełna mineralna: izolacja termiczna na dachy płaskie

2009-06-10 10:45
Wełna mineralna na dachy płaskie
Autor: Rockwool Polska

Na rynek został wprowadzony nowy produkt służący jako izolacja termiczna dachów płaskich - płyta MONROCK PRO.  Stanowi ona rozwinięcie oferty skierowanej do budownictwa przemysłowego i komercyjnego.

MONROCK PRO to wielkowymiarowa płyta dachowa ze skalnej wełny mineralnej (o dwóch różnych gęstościach) przeznaczona do izolacji termicznej dachów płaskich. Jest to materiał trwały i stabilny wymiarowo. Płyty zachowują swoje wymiary – nie rozszerzają się i nie kurczą, nawet w warunkach zmiennych temperatur i wilgotności, które występują na dachach. Dlatego nie wymagają specjalnego mocowania w trakcie montażu.

Materiał w żadnym stopniu nie uczestniczy w ewentualnym rozwoju pożaru, nie wydziela płonących kropli, nie dymi (klasa A1). Stosowana skalna wełna mineralna zapewnia bezpieczeństwo każdego rodzaju dachu płaskiego, niezależnie od użytego materiału pokryciowego (zostało to potwierdzone badaniami odporności ogniowej). Potwierdzono również, że nie jest konieczne w tym przypadku wykonywanie specjalnych zabezpieczeń, np. attyk.

Oprócz tradycyjnych płyt ze skalnej wełny ROCKWOOL (MONROCK PRO, DACHROCK MAX, MONROCK MAX) produkowane są także inne elementy przeznaczone do kształtowania spadku połaci dachowej o dowolnym nachyleniu (System Płyt Spadkowych).

Dane techniczne
deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD [W/(mK)] 0,037
naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym [kPa] ≥40
wytrzymałość na obciążenie punktowe  PL(5)* [N] 500
wytrzymałość na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych TR [kPa] 10
stabilność wymiarów w określonych warunkach temperaturowych i wilgotnościowych [%] ≤1
krótkotrwała nasiąkliwość wodą (metoda częściowego zanurzenia) [kg/m2] ≤1
klasa reakcji na ogień A1

* symbol deklarowanego poziomu obciążenia punktowego dla odkształcenia 5 mm

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej