Tubolit DG Plus – otulina termiczna i akustyczna rur

2016-12-27 14:00
otulina rur
Autor: Armacell Izolacja Tubolit DG Plus

Izolacja Tubolit DG Plus - nowość w ofercie firmy Armacell - to izolacja termiczna, a jednocześnie akustyczna z przeznaczeniem na instalacje grzewcze, sanitarne oraz wodne.

Tubolit DG Plus to elastyczna otulina z polietylenowej pianki o zamkniętej strukturze komórkowej. Odznacza się dobrymi właściwościami izolacyjnymi, a także wygłuszającymi. Przeznaczona jest do stosowania jako izolacja rur systemów grzewczych oraz instalacji ciepłej i zimnej wody, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych.

Otulina Tubolit DG Plus dopasowana jest do rur wielowarstwowych i z tworzyw sztucznych, a stosować ją można do wszystkich rur, w których maksymalna wartość czynnika wynosi 100°C.
Nowa izolacja rur charakteryzuje się także bardzo niską emisją dymu w przypadku pożaru i sklasyfikowana została jako materiał nierozprzestrzeniający ognia (NRO). W przypadku otuliny grubości od 6 do 25 mm Euroklasa ogniowa wynosi BL-s1,d0, natomiast dla otuliny o grubości > 25 mm wartość ta określona została na poziomie CL-s1,d0.

Produkt spełnia europejskie regulacje w zakresie oszczędności energii, ma znak CE oraz jest zgodny z normą PN-EN 14313:2009.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej