Tubolit DG Plus – otulina termiczna i akustyczna rur

2016-12-27 14:00
otulina rur
Autor: Armacell Izolacja Tubolit DG Plus

Izolacja Tubolit DG Plus - nowość w ofercie firmy Armacell - to izolacja termiczna, a jednocześnie akustyczna z przeznaczeniem na instalacje grzewcze, sanitarne oraz wodne.

Tubolit DG Plus to elastyczna otulina z polietylenowej pianki o zamkniętej strukturze komórkowej. Odznacza się dobrymi właściwościami izolacyjnymi, a także wygłuszającymi. Przeznaczona jest do stosowania jako izolacja rur systemów grzewczych oraz instalacji ciepłej i zimnej wody, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych.

Otulina Tubolit DG Plus dopasowana jest do rur wielowarstwowych i z tworzyw sztucznych, a stosować ją można do wszystkich rur, w których maksymalna wartość czynnika wynosi 100°C.
Nowa izolacja rur charakteryzuje się także bardzo niską emisją dymu w przypadku pożaru i sklasyfikowana została jako materiał nierozprzestrzeniający ognia (NRO). W przypadku otuliny grubości od 6 do 25 mm Euroklasa ogniowa wynosi BL-s1,d0, natomiast dla otuliny o grubości > 25 mm wartość ta określona została na poziomie CL-s1,d0.

Produkt spełnia europejskie regulacje w zakresie oszczędności energii, ma znak CE oraz jest zgodny z normą PN-EN 14313:2009.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej