Tubolit AR Fonowave - otulina akustyczna instalacji wodnych i kanalizacyjnych

2015-02-09 14:33
otulina do rur
Autor: Armacell Otulina akustyczna Tubolit AR Fonowave

Lekkie materiały, z których obecnie wykonuje się instalacje wodno-kanalizacyjne mają zdolność przenoszenia dźwięków. Specjalnie opracowana izolacja akustyczna - otulina Tubolit AR Fonowave firmy Armacell - skutecznie wycisza tego typu instalacje. Izolację akustyczną przeznaczoną do wyciszenia instalacji wodnych i kanalizacyjnych można stosować zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w obiektach użyteczności publicznej.

Otulina na rury wodno-kanalizacyjne Tubolit AR Fonowave

Nowa otulina z oferty firmy Armacell redukuje hałas powstający w rurach wodnych i kanalizacyjnych. Właściwości izolacyjne otuliny zapewnia spieniony polietylen grubości 9 mm, który tłumi dźwięki dochodzące z instalacji wodno-kanalizacyjnej na poziomie aż do 11 dB. Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu powierzchni wewnętrznej otuliny akustycznej ma ona minimalny kontakt z powierzchnią rury, co dodatkowo wygłusza szumy w trakcie użytkowania instalacji. Otulina Tubolit AR Fonowave pełni także funkcję bariery dyfuzyjnej dla pary wodnej – zapobiega skraplaniu się wody na powierzchni instalacji wodno-kanalizacyjnych, a tym samym chroni przed zawilgoceniem ścian i powstawaniem nalotów z pleśni i grzybów.

Montaż otuliny akustycznej

Izolacja Tubolit AR Fonowave jest materiałem lekkim i elastycznym, a do tego wyposażonym w systemową taśmę samoprzylepną, dzięki czemu jej montaż na rurach jest bardzo łatwy. Dodatkowo pokryta jest folią poliolefinową, która stanowi osłonę zabezpieczającą przed ewentualnymi otarciami podczas montażu. Otulinę Tubolit AR Fonowave nasuwa się na instalację, po czym zabezpiecza klejem lub klipsami. Produkt przeznaczony jest do wygłuszania zarówno nowych instalacji wodnych i kanalizacyjnych, jak i remontów już istniejących.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej