Termoizolacja z włókien celulozowych STEICOfloc

2017-03-31 15:44
izolacja z włókien celulozowych
Autor: STEICO Włókna celulozowe

Luźne włókna celulozowe to materiał termoizolacyjny o współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 0,039 W (m*K). Co ciekawe, ten materiał termoizolacyjny powstaje z recyklingu wysokiej jakości makulatury. Jego produkcję uruchomiła właśnie w Czarnkowie firma STEICO.

Właściowści termoizolacji z włókien celulozowych

Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła równemu 0,039 W (m*K) oraz technologii aplikacji ten materiał termoizolacyjny spełnia wymagania budownictwa energooszczędnego i pasywnego oraz idei zrównoważonego rozwoju. STEICOfloc to termoizolacja z luźnych włókien celulozowych, pozyskanych z recyklingu wysokiej jakości makulatury. Uruchomiona w Czarnkowie linia produkcyjna jest w stanie przetworzyć miesięcznie około 1000 ton makulatury gazetowej w wartościowy matwriał izolacyjny.
Termoizolacja STEICOfloc jest materiałem otwartym dyfuzyjnie, zapewniającym trwałą ochronę konstrukcji budynku przed wilgocią, a także zapewniającym komfort termiczny zarówno latem, jak i zimą.

Wdmuchiwanie celulozy

Termoizolacja wykonana z luźnych włókien celulozowych STEICOfloc może być wdmuchiwana w przestrzenie dachów, stropodachów, stropów, ścian i podłóg. W trakcie aplikacji pojedyncze włókna mieszane są z powietrzem w maszynie wdmuchującej. Następnie pod ciśnieniem są z niej wydmuchiwane i doprowadzane wężami w pustki ścienne, dachowe czy podłogowe. Specjalne końcówki węży odpowiednio nakierowują strumień włókien i powietrza wewnątrz szczelin. W efekcie włókna tworzą nieprzerwaną, szczelną izolację, równomiernie wypełniając docieplane przestrzenie (nawet te o niestandardowych kształtach) i idealnie przylegając do tworzących je ścianek. W elementach zewnętrznych przegród wycinane są otwory instalacyjne, które po zakończeniu zasypywania są uszczelniane.

fabryka STEICO w Czarnkowie
Autor: STEICO Fabryka STEICO w Czarnkowie, w której ruszyła w marcu 2017 r. lini produkcyjna materiału termoizolacyjnego z włókien celulozowych STEICOfloc
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej