Termoizolacja z włókien celulozowych STEICOfloc

2017-03-31 15:44
izolacja z włókien celulozowych
Autor: STEICO Włókna celulozowe

Luźne włókna celulozowe to materiał termoizolacyjny o współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 0,039 W (m*K). Co ciekawe, ten materiał termoizolacyjny powstaje z recyklingu wysokiej jakości makulatury. Jego produkcję uruchomiła właśnie w Czarnkowie firma STEICO.

Właściowści termoizolacji z włókien celulozowych

Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła równemu 0,039 W (m*K) oraz technologii aplikacji ten materiał termoizolacyjny spełnia wymagania budownictwa energooszczędnego i pasywnego oraz idei zrównoważonego rozwoju. STEICOfloc to termoizolacja z luźnych włókien celulozowych, pozyskanych z recyklingu wysokiej jakości makulatury. Uruchomiona w Czarnkowie linia produkcyjna jest w stanie przetworzyć miesięcznie około 1000 ton makulatury gazetowej w wartościowy matwriał izolacyjny.
Termoizolacja STEICOfloc jest materiałem otwartym dyfuzyjnie, zapewniającym trwałą ochronę konstrukcji budynku przed wilgocią, a także zapewniającym komfort termiczny zarówno latem, jak i zimą.

Wdmuchiwanie celulozy

Termoizolacja wykonana z luźnych włókien celulozowych STEICOfloc może być wdmuchiwana w przestrzenie dachów, stropodachów, stropów, ścian i podłóg. W trakcie aplikacji pojedyncze włókna mieszane są z powietrzem w maszynie wdmuchującej. Następnie pod ciśnieniem są z niej wydmuchiwane i doprowadzane wężami w pustki ścienne, dachowe czy podłogowe. Specjalne końcówki węży odpowiednio nakierowują strumień włókien i powietrza wewnątrz szczelin. W efekcie włókna tworzą nieprzerwaną, szczelną izolację, równomiernie wypełniając docieplane przestrzenie (nawet te o niestandardowych kształtach) i idealnie przylegając do tworzących je ścianek. W elementach zewnętrznych przegród wycinane są otwory instalacyjne, które po zakończeniu zasypywania są uszczelniane.

fabryka STEICO w Czarnkowie
Autor: STEICO Fabryka STEICO w Czarnkowie, w której ruszyła w marcu 2017 r. lini produkcyjna materiału termoizolacyjnego z włókien celulozowych STEICOfloc
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej