Systemy dociepleń Interm - ISD

2007-05-31 18:28

Nowy typ pokrycia elewacji eliminuje ze stosowania technologię lekką-mokrą. Zapewnia znacznie wyższy poziom jakości pokrycia zewnętrznej warstwy docieplającej.

Nowe systemy dociepleń

Na polski rynek wchodzą w 2002 r.  nowe systemy dociepleń Interm - ISD oraz nowe materiały służące do krycia warstw docieplających. Nowy typ pokrycia eliminuje ze stosowania technologię lekką-mokrą. Zapewnia znacznie wyższy poziom jakości pokrycia zewnętrznej warstwy docieplającej
Systemy dociepleń budynków charakteryzują się:
. możliwością wykonywania prac docieplających przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych,
. najwyższą trwałością powłoki zewnętrznej, nałożonej na warstwę docieplającą,
. koszt jednostkowy materiału warstwy zewnętrznej jest stosunkowo niski i nie przekracza kosztu powłoki z tynku mineralnego,
. montaż docieplenia i powłoki zewnętrznej wymagają minimalnych kwalifikacji. Nabywca może samodzielnie wykonać prace docieplające i nałożyć powłokę zewnętrzną.

Izolacja termiczna

Elewacja ocieplająca wyróżnia się tym, że jej zewnętrzną warstwę stanowi elastyczny materiał z tworzywa sztucznego w stanie naprężonym (folia z polichlorku winylu lub folia poliuretanowa), zawiera termoizolacyjną warstwę zamocowaną do konstrukcji nośnej i zewnętrzną warstwę z elastycznego tworzywa sztucznego. Warstwa zewnętrzna może być zamocowana bezpośrednio do termoizolacyjnej warstwy lub do siatki wykonanej z elementów kształtowych . Siatka umieszczana jest na termoizolacyjnej warstwie i mocowana do konstrukcji nośnej. System ten można też stosować jako pokrycie dachu.
Rozwiązanie cechuje niski koszt uzyskania elewacji budynku i pokrycia dachu. W przypadku zamknięcia przestrzeni wyznaczonej przez siatkę, elastycznym materiałem z tworzywa sztucznego, uzyskuje się warstwę powietrza dodatkowo izolującą cieplnie .
Folia barwiona w masie zapewnia uzyskanie trwałego pokrycia w dowolnym kolorze. W przypadku mechanicznego uszkodzenia łatwa jest wymiana fragmentu elastycznego materiału lub jego naprawa.

Elewacyjna płyta izolacyjna

Charakteryzuje się tym, że co najmniej jedna powierzchnia rdzenia pokryta jest warstwą poliuretanu a w (co najmniej) dwóch wypustach jest podłużny rowek przebiegający przez całą długość wypustu. Elewacyjna płyta izolacyjna stanowi gotowy element wykończeniowy zewnętrznej ściany budynku, bez potrzeby stosowania tynku. Płyta ma rdzeń z materiału termoizolacyjnego, może mieć dowolny kolor zewnętrznej powierzchni i ozdobną fakturę.
Nowy system dociepleń wprowadza na rynek firma INTERM z Poznania-Przeźmierowa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej