System termorenowacji dachu skośnego Isover i Wkręt-Met

2015-03-11 14:30
izolacja dachu skośnego
Autor: ISOVER Izolacja dachu skośnego w systemie nakrokwiowym

System izolacji dachu skośnego, nieingerujący w część mieszkalną bydynku, jest wspólnym projektem dwóch producentów: materiałów izolacyjnych ISOVER oraz technik zamocowań Wkręt-Met. System izolacji może być wykorzystywany w dachu skośnym jako izolacja dodatkowa lub podstawowa. Umożliwia np. wymianę pokrycia dachu na nowe z dodatkową izolacją lub wykonanie izolacji w taki sposób, aby wyeksponować na poddaszu konstrukcję dachu.

Nowy system izolacji dachu skośnego bazuje na metodzie nakrokwiowej - izolacja montowana jest na krokwiach i przenosi obciążenie pokrycia dachowego. Na system izolacji składają się:

  • płyty izolacyjne ze szklanej wełny mineralnej ISOVER Taurus,
  • wysokoparoprzepuszczalna membrana wstępnego krycia ISOVER Draftex premium,
  • paroizolacja Vario XtraSafe,
  • wkręty Wkręt-Met WKCP-8xL z podkładką KD-03-W9 do mocowania kontrłat,
  • wkręty WHT-6XL do mocowania łat drewnianych.

Dach skośny izolowany jest w tym systemie od zewnątrz, co oznacza, że poddasze w trakcie prac termomodernizacyjnych może być normalnie użytkowane. System daje także możliwość aranżacji poddasza z widoczną konstrukcją dachu. Poprawia stabilność konstrukcji dachowej – deska montażowa usztywnia dach we wszystkich kierunkach. Rozwiązanie daje możliwość termomodernizacji dachu bez liniowych mostków cieplnych, konstrukcję dachu zabezpiecza przed zawilgoceniem - system jest otwarty na odparowanie wilgoci na zewnątrz, a jednocześnie chroniony paroizolacją przed ingerencją wilgoci w konstrukcję dachu. Wełna mineralna poprawia izolacyjność cieplną, bezpieczeństwo pożarowe dachu i akustykę przegrody dachowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej