System termorenowacji dachu skośnego Isover i Wkręt-Met

2015-03-11 14:30
izolacja dachu skośnego
Autor: ISOVER Izolacja dachu skośnego w systemie nakrokwiowym

System izolacji dachu skośnego, nieingerujący w część mieszkalną bydynku, jest wspólnym projektem dwóch producentów: materiałów izolacyjnych ISOVER oraz technik zamocowań Wkręt-Met. System izolacji może być wykorzystywany w dachu skośnym jako izolacja dodatkowa lub podstawowa. Umożliwia np. wymianę pokrycia dachu na nowe z dodatkową izolacją lub wykonanie izolacji w taki sposób, aby wyeksponować na poddaszu konstrukcję dachu.

Nowy system izolacji dachu skośnego bazuje na metodzie nakrokwiowej - izolacja montowana jest na krokwiach i przenosi obciążenie pokrycia dachowego. Na system izolacji składają się:

  • płyty izolacyjne ze szklanej wełny mineralnej ISOVER Taurus,
  • wysokoparoprzepuszczalna membrana wstępnego krycia ISOVER Draftex premium,
  • paroizolacja Vario XtraSafe,
  • wkręty Wkręt-Met WKCP-8xL z podkładką KD-03-W9 do mocowania kontrłat,
  • wkręty WHT-6XL do mocowania łat drewnianych.

Dach skośny izolowany jest w tym systemie od zewnątrz, co oznacza, że poddasze w trakcie prac termomodernizacyjnych może być normalnie użytkowane. System daje także możliwość aranżacji poddasza z widoczną konstrukcją dachu. Poprawia stabilność konstrukcji dachowej – deska montażowa usztywnia dach we wszystkich kierunkach. Rozwiązanie daje możliwość termomodernizacji dachu bez liniowych mostków cieplnych, konstrukcję dachu zabezpiecza przed zawilgoceniem - system jest otwarty na odparowanie wilgoci na zewnątrz, a jednocześnie chroniony paroizolacją przed ingerencją wilgoci w konstrukcję dachu. Wełna mineralna poprawia izolacyjność cieplną, bezpieczeństwo pożarowe dachu i akustykę przegrody dachowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej