Stropex EMO - system ciepłego montażu okien i drzwi z PVC-U

2017-02-15 10:01
ciepły montaż okna
Autor: Stropex Termo-parapet - element systemu EMO

Firma Stropex opracowała nową technologię montażu okien i drzwi. System EMO, Energooszczędny Montaż Okien, popularnie zwany ciepłym montażem, przeznaczony jest przede wszystkim do domów energooszczędnych i pasywnych.

System Energooszczędny Montaż Okna (EMO) składa się z kilku elementów ze specjalnie opracowanej przez producenta, komorowo zamkniętej piany PUR o niskim współczynniku przenikania ciepła. Są to: Termo belka, Termo parapet, Termo panel, Termo listwa montażowa, Termo rama oraz Termo nadproże KZN do rolet i żaluzji okiennych. Każdy z tych elementów wyposażony jest dodatkowo w uszczelkę.

Systemowy ciepły montaż okien

System EMO zapewnia sprawny, a przede wszystkim ciepły i szczelny montaż każdego typu okien PVC w każdym typie muru (warstwowy, lity, warstwowy z ociepleniem zewnętrznym, węgarkowy, bezwęgarkowy, z roletami okiennymi i bez rolet). Zastosowanie termoizolacyjnych parapetów i listew podokiennych zapewnia trwałe osadzenie okna i poprawę jego statyki. Okno przylega do muru podokiennego na całej szerokości. Jednocześnie zapewniona jest kompensacja naprężeń wynikająca ze zmiennych warunków klimatycznych, nasłonecznnienia itp. Tego typu ciepły montaż zapobiega też pękaniu styków glifów z ramami okien, czy ich zawilgocenia.

Projekt firmy Stropex, kompleksowego systemu ciepłego montażu okien, wykonanego z materiałów o niskim współczynniku przenikania ciepła korzystnie wpływa na poprawę izolacyjności cieplnej w obrębie połączenia okno-mur. Rozwiązanie poprawia również szczelność na przenikanie powietrza oraz wody opadowej - przepuszczalność powietrza klasa 4, odporność na wiatr klasa 5, wodoszczelność klasa E1200..

Gwarancja na system EMO - 25 lat
Aprobaty techniczne: AT-15-9681/2016, AT-15-9629/2016, ITB-KOT-2017/0019
Produkt wyróżniony Złotym Medalem na targach BUDMA 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej