Sposób na szybkie ocieplanie budynku – MEGA FRONTROCK

2014-07-03 11:53
system ocieplenia
Autor: Rockwool Poszczególne warstwy systemu ocieplenia budynku z wykorzystaniem płyt izolacyjnych MEGA FRONTROCK

Przy ocieplaniu budynku jednym z etapów prac jest przyklejanie do ścian materiału termoizolacyjnego. Dzięki wprowadzonej przez ROCKWOOL Polska płycie izolacyjnej MEGA FRONTROCK ze skalnej wełny mineralnej, można pominąć ten etap prac, a także inne z nim związane. Płyty izolacyjne mocuje się do ścian zewnętrznych wyłącznie mechanicznie - bez użycia kleju. Dzięki nowej płycie izolacyjnej ocieplenie budynku przebiega znacznie szybciej.

Budowa płyty izolacyjnej MEGA FRONTROCK

Nowa płyta izolacyjna Rockwool jest rodzajem płyty trógęstościowej. Spodnia, miękka warstwa wełny skalnej pozwala na nakładanie płyt izolacyjnych bezpośrednio na ścianę, bez konieczności wykonywania prac przygotowawczych. Miękka warstwa daje możliwość niwelowania nierówności ścian do 15 mm oraz ukrycia np. przewodów instalacyjnych. Warstwa środkowa o zwiększonej gęstości zapewnia przegrodzie optymalną izolację termiczną - współczynnik przenikania ciepła wynosi λD = 0,036 W/mK. Z kolei zewnętrzna warstwa płyty izolacyjnej, wykonana z wełny o dużej gęstości, chroni ocieplenia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Płyta izolacyjna jest dodatkowo fabrycznie pokryta gruntem.

Nowy, szybszy sposób ocieplania budynku

Rozwiązanie, oparte tylko na specjalnych łącznikach mechanicznych, pozwala na pominięcie kilku dość praco- i czasochłonnych etapów prac podczas ocieplania budynku: oczyszczania ścian, przygotowania podłoża, wstępnego gruntowania, przyklejania płyt izolacyjnych, schnięcia zaprawy oraz szlifowania powierzchni płyt. Ponieważ zewnętrzna część płyt pokryta jest gruntem, po ich zamontowaniu od razu przechodzi się do zatapiania siatki zbrojącej i tynkowania. W ten sposób oszczędza się około 40% czasu w porównaniu do ocieplania tradycyjną metodą lekką-mokrą.

Montaż płyt izolacyjnych

Płyty izolacyjne MEGA FRONTROCK mocuje się bezpośrednio do podłoża specjalnie zaprojektowanymi łącznikami. Łączniki umieszcza się w ścianie za pomocą dedykowanego narzędzia i wkrętarki z regulacją momentu obrotowego. Zakończenia łaczników w postaci talerzyków ograniczają ilość pyłu wytwarzanego podczas montażu. Z kolei warstwa płyty z efektem sprężynowym umożliwia regulację jej położenia do 15 mm, umożliwiając wyprowadzenie idealnej płaszczyzny ściany i przygotowanie do szybkiego wykonania kolejnych warstw ocieplenia.

płyta izolacyjna
Autor: Rockwool Płyty izolacyjne MEGA FRONTROCK
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej