Ściana z certyfikatem

2008-01-25 13:55

Eksperci budowlani szacują, że aż 40% ciepła ucieka przez ściany budynku. Właściwie i starannie wykonane ocieplenie musi stanowić jednorodną warstwę izolacyjną na całej powierzchni. Uniemożliwia ona wystąpienie mostków termicznych, czyli miejsc źle zaizolowanych.

 Podstawą stworzenia kryterium oceny ścian w budownictwie mieszkaniowym, jest:
- Rozporządzenie w sprawie warunków, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
- Wymagania stawiane w Ustawie Termodernizacyjnej.
- Projekt rozporządzenia w sprawie oceny energetycznej budynków i mieszkań.
W stworzeniu kryterium oceny ścian pomocna jest Ustawa Termomodernizacyjna. Wymusiła ona wprowadzenie zasad ekonomicznej oceny opłacalności, przyjmowanych w projektach rozwiązań. Dobrym źródłem wskazówek jest też Instrukcja ITB 2334/02, dotycząca bezspoinowego systemu ociepleń BSO.
Nowe unijne przepisy obejmować będzie m.in. projektowanie, w ramach którego, na projektanta nałożony zostanie obowiązek wykonania analizy opłacalności stosowania odnawialnych źródeł energii. To nie jedyne zmiany. Powstaną różnego rodzaju oceny poszczególnych elementów budynków. W krajach, w których przepisy już wdrożono, certyfikowane są niemal wszystkie elementy konstrukcji. Decydując się na termomodernizację domu nie powinniśmy zapominać o innych istotnych elementach takich jak okna, stropy i poddasza, których nieszczelność również może generować znaczące straty energii.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej