PureOne - zaawansowana środowiskowo izolacja

2010-10-21 13:15
PureOne - zaawansowana środowiskowo izolacja
Autor: URSA

PureOne - zaawansowana środowiskowo izolacja - rozmowa z Jerzym Kuleszą - Doradcą Technicznym firmy URSA.

PureOne - zaawansowana środowiskowo izolacja
Autor: brak danych

 • Skąd się wywodzi wełna mineralna PureOne?

 • PureOne to pierwsza biała wełna mineralna na europejskim rynku. Produkowana jest od niedawna w naszych zakładach produkcyjnych. Zaawansowana środowiskowo technologia wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.

 • Czyli jest to nowa technologia?

 • Nie, technologia wytwarzania wełny mineralnej PureOne liczy około 10 lat. Do tej pory była stosowana na bardzo wymagających rynkach, np. w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

 • Mamy na rynku wiele typów izolacji, po co nam jeszcze jedna?

 • PureOne jest „dzieckiem” zrównoważonego rozwoju. Idei, która jest obecna wszędzie, w każdej dziedzinie życia. Zrównoważony rozwój to obrona przed nadmiernym eksploatowaniem środowiska, zasobów naturalnych ziemi. PureOne jest tutaj idealnym przykładem produkcji materiału, który można docenić zarówno podczas montażu, a zarazem wspomaga środowisko naturalne.

 • W jaki szczególny sposób PureOne wspomaga środowisko naturalne?

 • PureOne jest wytwarzane głównie z naturalnych, odnawialnych źródeł, jakimi są piasek, szkło i woda. Gotowy produkt nadaje się do całkowitego recyklingu. Produktem ubocznym w procesie produkcyjnym jest tylko i wyłącznie woda. Dodatkowo technologia ta pozwala na ograniczenie kosztów związanych z eliminowaniem emisji gazów.

 • Może Pan powiedzieć coś o technologii wytwarzania wełny mineralnej PureOne?

 • Oczywiście. W dużym uproszczeniu: piasek kwarcowy pega roztopieniu w temperaturze pow. 1000 stopni, smużka roztopionego szkła poddawana jest rozwłóknianiu na cieniutkie włókna, które nakropione żywicą wodną na bazie akrylu, w postaci białego kobierca, docierają do pieca polimeryzacyjnego. Pod wpływem wysokiej temperatury następuje utwardzenie lepiszcza. Ostatnim etapem produkcji jest przycinanie, pakowanie połączone z kompresją materiału i transport do magazynu. Innowacyjność w produkcji to właśnie specyficzne lepiszcze, jego przygotowanie i recykling. Nowa technologia pozwoliła całkowicie wyeliminować związki lotne, a w tym formaldehyd.

 • Czy to znaczy, że standardowe wełny zawierają formaldehyd?

 • Tak, jak np. dywany, pomarańcze itp. Stężenie formaldehydu w produktach z wełen mineralnych jest niższe niż dopuszczalne i nie zagraża zdrowiu. Technologia wytwarzania PureOne wyeliminowała w procesie produkcyjnym związki lotne a jednocześnie polepszyła właściwości samego produktu i to jest dla mnie, jako doświadczonego pracownika Ursa Polska ciekawym osiągnięciem.

 • Jakie właściwości wyróżniają PureOne na tle innych wełen mineralnych?

 • Wełna mineralna PureOne posiada właściwości charakterystyczne dla wełny URSA, takie jak: wysoka izolacyjność cieplna, niepalność, dźwiękochłonność, mały ciężar objętościowy, sprężystość. Technologia łączenia włókien na bazie żywic wodnych pozwala na osiągnięcie ciekawych, dodatkowych właściwości.
  Wełna mineralna PureOne jest o wiele delikatniejsza zwłaszcza w porównaniu do mineralnych wełen skalnych. Kontakt z produktem jest przyjemniejszy, wełna nie podrażnia skóry i mniej się pyli. Poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, jest bezzapachowa. Sprężystość tego materiału jest na najwyższym poziomie.

 • Do kogo kierowana jest ta izolacja?

 • Produkty PureOne adresowane są do wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w procesie ochrony środowiska, do ludzi, którzy pragną mieć najwyższej jakości produkt klasy PREMIUM, który jest całkowicie ekologiczny. Zastosowanie tego produktu jest bardzo szerokie ze względu na jego właściwości. Można go z powodzeniem stosować tam gdzie wymagania, co do jakości powietrza w pomieszczeniach są najwyższe np. w szpitalach, szkołach itp.

 • Jakie produkty są dostępne w Pana firmie?

 • PURE 39 RN SILVER to produkt o szerokim zastosowaniu, ale rekomendujemy go do izolacji w poddaszach (dwuwarstwowo) i w stropach. Współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,039 W/mK.
  PURE 35 RN FIT to produkt o tym samym zastosowaniu, ale lepszej izolacyjności cieplnej (λ = 0,035 W/mK).
  PURE 39 PN SILENTIO – płyta z przeznaczeniem jako izolacja akustyczna lekkich ścian działowych.
  Wełna PureOne obecna jest w badaniach izolacyjności akustycznej i odporności ogniowej ścianek działowych. Zapraszamy na stronę www.pureone.pl po dalsze informacje.

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Czytaj więcej