Pomarańczowe płyty styropianowe w kropki - styropian z pigmentowym filtrem ochronnym

2011-08-02 10:50
Pomarańczowe płyty styropianowe w kropki - styropian z pigmentowym filtrem ochronnym
Autor: Termo Organika Pomaranczowy styropian w kropki  z filtrem UV

Termo Organika wprowadza na rynek nowej generacji materiały izolacyjne dla budownictwa - styropian o nowych właściwościach. Wzbogacenie standardowego styropianu m.in. w pigmentowy filtr ochronny pozwoliło stworzyć nową klasę styropianów o wysokich właściwościach fizyko-chemicznych, przy zachowaniu zalet tradycyjnych płyt styropianowych. Nowe płyty styropianowe jest łatwo rozpoznać po wyglądzie: są jasnopomarańczowe w czarne kropki.

Styropian ciepły, trwały i łatwy w montażu

W Przyjaznej Technologii Ciepłego Koloru zastosowano opatentowaną formułę pokrywania cząsteczek polistyrenu ochronnym filtrem pigmentowym, który ogranicza szkodliwy wpływ promieni ultrafioletowych UV na styropian, a jednocześnie pozwala na ściślejsze wypełnienie wiązań styropianowych kulek. Płyty styropianowe mają lepsze właściwości użytkowe, są bardziej szorstkie, co oznacza, że mają lepiej rozwiniętą powierzchnię właściwą niż standardowy styropian. Dzięki temu klej lepiej przylega do ich powierzchni, co w konsekwencji pozwala na trwalsze łączenie warstw systemu ocieplenia ściany. Ma to duże znaczenie dla trwałości i odporności całego systemu izolacji termicznej budynku.
Pomarańczowy styropian jest łatwiejszy w montażu: zastosowane w nim pigmenty filtry fluorescencyjne przetwarzają światło ultrafioletowe (UV) w światło widzialne oraz zmniejszają natężenie światła odbitego od płyty, co prowadzi do ograniczenia uciążliwego efektu lśnienia.

Styropian - materiał nierozprzestrzeniający ognia

Każdy styropian stosowany w budownictwie zawiera dodatki uniepalniające, które powodują, że np. ściana zbudowana przy użyciu styropianu jest klasyfikowana jako nierozprzestrzeniająca ognia. Jeden z nowych pomarańczowych styropianów to ekologiczny styropian EKO, w którego skład wchodzą tylko przyjazne środowisku dodatki uniepalniające wykorzystywane do tej pory m.in. w przemyśle tekstylnym, meblowym czy samochodowym.
Płyty Gold Fasada EKO są przeznaczone do ocieplenia ścian budynków. Co więcej system ociepleń izolacji ścian wykorzystujący płyty Gold Fasada EKO jest bardziej odporny na uszkodzenie w wysokiej temperaturze. W zależności od wersji badanej próby temperatury kontrolne odczytywane w czasie testu w przypadku systemów ze styropianem EKO były niższe od 20% do 40% (sic!), w porównaniu do systemu ze standardowym styropianem.

* Mikroenkapsulacja - Proces powlekania powierzchni rozdrobnionych cząstek jednej substancji przez inną substancję. Materiał powlekający ma zwykle inne własności fizyczne i chemiczne od substancji powlekanej. Proces mikroenkapsulacji prowadzi do wytworzenia produktu kompozytowego - mikrokapsułki, złożonej z rdzenia w powłoce. Średnice mikrokapsułek zawierają się w przedziale od jednego do kilkuset mikrometrów. Mikroenkapsulację stosuje się wtedy, gdy korzystna jest zmiana niektórych właściwości fizycznych gotowego produktu, umożliwiająca jego zastosowanie w określonym przypadku. Zarówno kształty cząstek jak i proporcje ilości powłoki i rdzenia są rozmaite.

Technologia produkcji oraz receptury pomarańczowych styropianów w kropki oraz wersji EKO objęta jest patentami Termo Organiki i podlega ochronie prawnej. Wszystkie te produkty są objęte Certyfikatem Zgodności z Normą Europejską  i Rekomendacjami Technicznymi i Jakości (RTQ), a Gold Fasada EKO posiada dodatkowo Świadectwo Deklaracji Środowiskowej, wydanymi przez Instytut Techniki Budowlanej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej