Poliuretanowy klej do styropianu. Ocieplanie budynków styropianem prostsze i szybsze

2012-09-07 14:54
LAKMA SAT. Klej do styropianu. Aplikacja
Autor: LAKMA SAT Sp. z o. o.

Klej do styropianu Porolit PU to alternatywa dla tradycyjnych zapraw klejowych. Tym razem gotowy klej poliuretanowy wprowadza do swojej oferty firma LAKMA.

Do klejenia płyt styropianu i polistyrenu ekstrudowanego XPS przy ocieplaniu ścian budynków przeznaczony jest niskoprężny jednokomponentowy klej Porolit PU.

Klej poliuretanowy Porolit PU jest sprzedawany w puszkach o pojemności 750 ml z aplikatorem pistoletowym, dzięki czemu jest gotowy od razu do użycia. Klej do styropianu nie wymaga przygotowania, czyli dodawania wody do suchej mieszanki i mieszania, jak tradycyjne kleje cementowe. Opakowanie 750 ml wystarcza do przyklejenia płyt styropianu na 8 m2 powierzchni ścian.

Przed nałożeniem kleju podłoże, które będzie ocieplane, musi być odpowiednio przygotowane, czyli czyste, suche, bez tłustych plam, kurzu, resztek farb i innego rodzaju zanieczyszczeń. Przed użyciem kleju trzeba przez mniej więcej 30 sekund wstrząsać puszką, aby móc go dobrze wymieszać. Poliuretanowy klej do styropianu nakłada się na płytę izolacji termicznej warkoczem o średnicy około 3 cm. Należy go nałożyć po obwodzie płyty w odstępie około 2 cm od brzegu oraz jednym paskiem wzdłuż środka płyty. Co 20-30 cm naniesionego warkocza kleju robi się 5-centymetrowe przerwy.

Po przyklejeniu płyt styropianu do ściany ocieplanego budynku można korygować ich ustawienie przez 10 minut od przyłożenia do ściany. Po dwóch godzinach od przyklejenia styropianu można zacząć szlifowanie i kołkowanie płyt. Producent wymaga bowiem, by płyty ocieplenia przyklejone do ścian mocować łącznikami mechanicznymi Porolit ST-10, Porolit SW-10 lub Porolit QSW-8.

Klej do styropianu nadaje się też do mocowania kasetonów styropianowych i paneli ściennych wewnątrz pomieszczeń, a także do montażu parapetów oraz wypełniania szczelin w warstwie izolacji termicznej. Klej poliuretanowy odznacza się dobrą przyczepnością do podłoży betonowych, ceramicznych, drewnianych i PVC.

Orientacyjna cena brutto: 36 zł za opakowanie 750 ml.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej