Płyty wiatroszczelne z wełny kamiennej PAROC Cortex

2015-08-06 10:12
płyta izolacyjna wiatroszczelna
Autor: Paroc Paroc Cortex - płyta wiatroszczelna na fasady wentylowane

PAROC Cortex to niepalne, wiatrochronne płyty izolacyjne z wełny kamiennej, które łączą w sobie właściwości ogniotrwałe (klasa A2 – s1, d0), efektywność izolacyjną w ochronie przed wiatrem oraz bardzo dobre parametry izolacji cieplnej (λD= 0,033 W/mK). Płyty izolacyjne przeznaczone są do ocieplania budynków z fasadami wentylowanymi.

Wiatroszczelne płyty izolacyne PAROC Cortex wyróżnia także wysoki stopień ochrony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a także bardzo dobra przepuszczalność pary wodnej, co z jednej strony zapobiega przedostawaniu się wody w głąb izolacji, z drugiej zaś umożliwia szybkie i bezpieczne odparowanie wilgoci z wnętrza konstrukcji fasadowej. Płyty izolacyjne można stosować do ocieplenia fasad wentylowanych zarówno w nowo budowanych obiektach wysokościowych, jak i już istniejących.

Płyty izolacyjne PAROC Cortex przeznaczone są do stosowania w systemie izolacji dwuwarstwowej, ściśle współpracując z główną warstwą izolacyjną. Rozwiązanie eliminuje mostki termiczne. Przez cały okres eksploatacji produkt zachowuje parametry tecjniczne oraz odporność na warunki atmosferyczne.

Dane techniczne:
norma zharmonizowana: EN 13162:2012
deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,033 W/mK
klasa reakcji na ogień: A2-s1, d0            
współczynnik przepuszczalności powietrza dla pokrycia, L: <10 x 10-6 m³/m²Pa
krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²             
długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²
wartość zastępczego oporu dyfuzyjnego Sd: ≤ 0,08 m
klasa tolerancji grubości: T5
wymiary płyt (szerokość x długość x grubość): 1200 mm x 1800 mm x 30 mm; 1200 mm x 1800 mm x 50 mm; 600 mm x 1200 mm x 30 mm

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej