Płyty sufitowe PAROC CGL 20cy

2016-03-08 12:46
płyty z wełny kamiennej paroc
Autor: Paroc Płyta żelbetowa z izolacją PAROC CGL 20cy gotowa do malowania metodą natryskową

PAROC CGL 20cy to niepalne płyty lamelowe z wełny kamiennej, które można stosować w charakterze izolacji termicznej i akustycznej istniejących oraz nowych stropów piwnicznych i garażowych.

Właściwości płyt izolacyjnych PAROC CGL 20cy

Płyty izolacyjne wyróżnia współczynnikowi przewodzenia ciepła λD na poziomie 0,037 W/mK. Jest to materiał izolacyjny z wełny kamiennej, który charakteryzuje się naturalną elastycznością, paroprzepuszalnością i odpornością na wilgoć, dzięki czemu zapewnia odprowadzenie pary wodnej z przegrody na zewnątrz budynku, chroniąc konstrukcje przed zawilgoceniem i rozwojem pleśni i grzybów. Płyty PAROC CGL 20cy pełnią jednoczesnie funkcję izolacji akustycznej - absorbują dźwięki powietrzne i uderzeniowe.
Odznaczają się klasą reakcji na ogień A1, czyli są materiałem niepalnym, zwiększając bezpieczeństwo pożarowe między kondygnacjami.

Montaż płyt izolacyjnych i wykończenia

Płyty mają lamelowy układ włókien, dzięki czemu nie wymagają mechanicznego kotwienia do stropu. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża sufitowego, płyty są gotowe do przyklejenia metodą grzebieniową, w dwóch etapach. Fabrycznie zagruntowana powłoką krzemianową warstwa wierzchnia ze ściętymi krawędziami ułatwia i przyspiesza montaż, gdyż nie wymaga obróbki, przycinania i szlifowania wełny. Płyty stanowią idealną warstwę podkładową dla końcowego wykończenia sufitu – fazowane krawędzie, po końcowym natryśnięciu farby dekoracyjnej, umożliwiają osiągnięcie równego i estetycznego wyglądu zaizolowanej powierzchni sufitu.

Dane techniczne:
Norma zharmonizowana: EN 13162:2012
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,037 W/mK
Klasa reakcji na ogień: A1
Wytrzymałość na ściskanie CS(Y), σm: 20 kPa
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadle do powierzchni TR, σmt: 20 kPa
Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²
Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²
Opór dyfuzyjny pary wodnej MU, µ: 1
Klasa tolerancji grubości: T5
Wymiary: długość: 1200 mm; szerokość: 200 mm; grubość: 50-200 mm

płyty izolacyje, izolacja stropu garażu
Autor: Paroc Płyty izolacyjne PAROC CGL 20cy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej