Płyty sufitowe PAROC CGL 20cy

2016-03-08 12:46
płyty z wełny kamiennej paroc
Autor: Paroc Płyta żelbetowa z izolacją PAROC CGL 20cy gotowa do malowania metodą natryskową

PAROC CGL 20cy to niepalne płyty lamelowe z wełny kamiennej, które można stosować w charakterze izolacji termicznej i akustycznej istniejących oraz nowych stropów piwnicznych i garażowych.

Właściwości płyt izolacyjnych PAROC CGL 20cy

Płyty izolacyjne wyróżnia współczynnikowi przewodzenia ciepła λD na poziomie 0,037 W/mK. Jest to materiał izolacyjny z wełny kamiennej, który charakteryzuje się naturalną elastycznością, paroprzepuszalnością i odpornością na wilgoć, dzięki czemu zapewnia odprowadzenie pary wodnej z przegrody na zewnątrz budynku, chroniąc konstrukcje przed zawilgoceniem i rozwojem pleśni i grzybów. Płyty PAROC CGL 20cy pełnią jednoczesnie funkcję izolacji akustycznej - absorbują dźwięki powietrzne i uderzeniowe.
Odznaczają się klasą reakcji na ogień A1, czyli są materiałem niepalnym, zwiększając bezpieczeństwo pożarowe między kondygnacjami.

Montaż płyt izolacyjnych i wykończenia

Płyty mają lamelowy układ włókien, dzięki czemu nie wymagają mechanicznego kotwienia do stropu. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża sufitowego, płyty są gotowe do przyklejenia metodą grzebieniową, w dwóch etapach. Fabrycznie zagruntowana powłoką krzemianową warstwa wierzchnia ze ściętymi krawędziami ułatwia i przyspiesza montaż, gdyż nie wymaga obróbki, przycinania i szlifowania wełny. Płyty stanowią idealną warstwę podkładową dla końcowego wykończenia sufitu – fazowane krawędzie, po końcowym natryśnięciu farby dekoracyjnej, umożliwiają osiągnięcie równego i estetycznego wyglądu zaizolowanej powierzchni sufitu.

Dane techniczne:
Norma zharmonizowana: EN 13162:2012
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,037 W/mK
Klasa reakcji na ogień: A1
Wytrzymałość na ściskanie CS(Y), σm: 20 kPa
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadle do powierzchni TR, σmt: 20 kPa
Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²
Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²
Opór dyfuzyjny pary wodnej MU, µ: 1
Klasa tolerancji grubości: T5
Wymiary: długość: 1200 mm; szerokość: 200 mm; grubość: 50-200 mm

płyty izolacyje, izolacja stropu garażu
Autor: Paroc Płyty izolacyjne PAROC CGL 20cy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej