Płyty styropianowe LAMBDA WHITE fasada

2015-06-12 15:44
płyty styropianowe
Autor: Swisspor Dwuwarstwowy styropian LAMBDA WHITE fasada

Firma Swisspor opracowała nowy styropian grafitowy, który rozwiązuje problem naprężeń, charakterystyczny dla tego typu styropianów. Jest to szczególnie ważne w budownictwie pasywnym i energooszczędnym, ze względu na konieczność stosowania stosunkowo grubych płyt styropianowych.

Budowa i właściwości styropianu LAMBDA WHITE fasada

Styropian grafitowy, dzięki specjalnemu surowcowi z dodatkiem grafitu, osiąga współczynnik przenikania ciepła na poziomie λd ≤ 0,031(W/mk). Właśnie ze względu na parametr termoizolacyjny styropian polecany jest w budownictwie pasywnym i energooszczędnym, co potwierdza certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego.
W styropianie grafitowym Swisspor LAMBDA WHITE fasada zastosowano specjalne nacięcia, które eleminują naprężenia wewnętrzne materiału, dzięki czemu zachowuje on stabilność wymiarową, nie wybrzusza się i nie wygina. Ponadto styropian wyposażono w dodatkową warstwę białego EPS, szerokości 6 mm, która z kolei chroni styropian przed naprężeniami termicznymi spowodowanymi promieniami słońca. Płyty styropianowe można szlifować bez obawy o utratę walorów ochronnych. Testy wykazały, że po wystawieniu na słońce powierzchnia płyt Swisspor LAMBDA WHITE fasada jest o 20°C chłodniejsza od powierzchni zwykłego, grafitowego styropianu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej