Płyty izolacyjne PAROC UNS 34

2016-06-23 15:42
Płyty PAROC UNS 3
Autor: Paroc Płyty izolacyjne PAROC UNS 3

PAROC UNS 34 to elastyczne, niepalne płyty izolacyjne z wełny kamiennej. Ich zastosowanie jest uniwersalne. Płyty sprawdzają się jako izolacja termiczna, izolacja akustyczna, jak również przeciwogniowa.

Zastosowanie płyt izolacyjnych PAROC UNS 34

Płyty z wełny kamiennej  PAROC UNS 3 przeznaczone są do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej podłóg, fasad, krokwiowych dachów skośnych oraz dachów na wiązarach – zarówno w przypadku poddaszy użytkowych, jak i nieużytkowych.

Właściwości płyt izolacyjnych

Płyty są łatwe w obróbce oraz montażu. Elastyczna wełna kamienna nie osiada, nie kurczy się i nie traci swoich właściwości izolacyjnych przez cały okres użytkowania. Niski współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,034 W/(mK), w połączeniu ze zwiększoną gęstością wełny pozwala płytom uzyskać zwiększoną odporność na konwekcję. Dzięki dobrym parametrom termoizolacyjnym płyty można stosować wszędzie tam, gdzie grubość zabudowy jest krytyczna – np. w budynkach pasywnych. Dają bowiem możliwość zmniejszenie grubości izolacji, a tym samym całej konstrukcji budowlanej.

Płyty izolacyjne PAROC UNS 34 spełniają podwyższone wymagania stawiane przez nowe Warunki Techniczne. Obowiązującą od 1 stycznia 2017 roku maksymalną wartość współczynnika przenikania ciepła dla poddaszy U = 0,18 W/(m²K) można uzyskać, stosując tego rodzaju płyty grubości zaledwie 180 mm. W przypadku wymagań docelowych, przewidzianych na rok 2021, warunki spełni płyta grubości 250 mm, która zapewni przegrodzie dachowej współczynnik przenikania ciepła na poziomie zaledwie 0,13 W/(m²K).

Dane techniczne:
Norma zharmonizowana: EN 13162:2012
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,034 W/(mK)
Klasa reakcji na ogień: A1
Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²
Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²
Opór dyfuzyjny pary wodnej MU, µ: 1
Klasa tolerancji grubości: T4
Stabilność wymiarowa przy określonej temperaturze (Deklarowana), DS(70,-): ≤ 1%
Wymiary płyt: długość 1200 mm, szerokość 600 mm, grubość 50-200 mm

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej