Płyty izolacyjne PAROC UNS 34

2016-06-23 15:42
Płyty PAROC UNS 3
Autor: Paroc Płyty izolacyjne PAROC UNS 3

PAROC UNS 34 to elastyczne, niepalne płyty izolacyjne z wełny kamiennej. Ich zastosowanie jest uniwersalne. Płyty sprawdzają się jako izolacja termiczna, izolacja akustyczna, jak również przeciwogniowa.

Zastosowanie płyt izolacyjnych PAROC UNS 34

Płyty z wełny kamiennej  PAROC UNS 3 przeznaczone są do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej podłóg, fasad, krokwiowych dachów skośnych oraz dachów na wiązarach – zarówno w przypadku poddaszy użytkowych, jak i nieużytkowych.

Właściwości płyt izolacyjnych

Płyty są łatwe w obróbce oraz montażu. Elastyczna wełna kamienna nie osiada, nie kurczy się i nie traci swoich właściwości izolacyjnych przez cały okres użytkowania. Niski współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,034 W/(mK), w połączeniu ze zwiększoną gęstością wełny pozwala płytom uzyskać zwiększoną odporność na konwekcję. Dzięki dobrym parametrom termoizolacyjnym płyty można stosować wszędzie tam, gdzie grubość zabudowy jest krytyczna – np. w budynkach pasywnych. Dają bowiem możliwość zmniejszenie grubości izolacji, a tym samym całej konstrukcji budowlanej.

Płyty izolacyjne PAROC UNS 34 spełniają podwyższone wymagania stawiane przez nowe Warunki Techniczne. Obowiązującą od 1 stycznia 2017 roku maksymalną wartość współczynnika przenikania ciepła dla poddaszy U = 0,18 W/(m²K) można uzyskać, stosując tego rodzaju płyty grubości zaledwie 180 mm. W przypadku wymagań docelowych, przewidzianych na rok 2021, warunki spełni płyta grubości 250 mm, która zapewni przegrodzie dachowej współczynnik przenikania ciepła na poziomie zaledwie 0,13 W/(m²K).

Dane techniczne:
Norma zharmonizowana: EN 13162:2012
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,034 W/(mK)
Klasa reakcji na ogień: A1
Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²
Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²
Opór dyfuzyjny pary wodnej MU, µ: 1
Klasa tolerancji grubości: T4
Stabilność wymiarowa przy określonej temperaturze (Deklarowana), DS(70,-): ≤ 1%
Wymiary płyt: długość 1200 mm, szerokość 600 mm, grubość 50-200 mm

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej