Okabell – system izolacji z blachy

2016-08-22 11:54
elementy systemu izolacji
Autor: Armacell System izolacyjny Okabell

Okabell to system izolacji, składający się z rur, kolan, kapturów i kołnierzy na armaturę, a także króćców poprzeczne trójników oraz zaślepek. Materiał izolacyjny przeznaczony jest na rurociągi w obiektach przemysłowych.

Materiał izolacyjny Okabell firmy Armacell to płaszcze z blachy, które umożliwiają szybki montaż nawet na skomplikowanych rurociągach czy różnego typu instalacjach przesyłowych. System izolacyjny wykonany jest ze stali ocynkowanej bądź anodowanego aluminium, a w przypadku szczególnie wymagających inwestycji dostępne są także w opcji ze stali pokrytej alucynkiem lub ze stali nierdzewnej V2A. Blacha stalowa jest obustronnie cynkowana ogniowo warstwą 275 g/mkw., dodatkowo pasywowana chromowo i zabezpieczona lakierem ochronnym. Wersja aluminiowa jest z kolei odporna na działanie wody morskiej. Wytrzymałość gwarantowana jest przez grubość blachy w zakresie od 0,4 mm do 1 mm (stal ocynkowana) bądź 0,5 mm do 1 mm (aluminium). Materiały, z których wykonane są elementy systemu Okabell są sklasyfikowane jako niepalne zgodnie z normą DIN 4102-A1.
Zakres temperatur stosowania: od -196ºC do + 320²C w przypadku stali ocynkowanej i od -196ºC do + 250ºC dla aluminium.

Komplet materiałów izolacyjnych

Okabell to kompletny system izolacyjny, w którego skład wchodzą rury, kolana, kaptury i kołnierze na armaturę, a także króćce poprzeczne trójników oraz zaślepki. Rury i kolana wykonane są ze specjalnym żłobieniem (falcem) wzdłużnym na obu krawędziach, co umożliwia wykonanie zakładki na obie strony. Tak uniwersalne rozwiązanie przyspiesza proces montażu i daje dużą dowolność w łączeniu poszczególnych elementów na zasadzie prawy-lewy, lewy-prawy. Seryjna produkcja elementów sprawia, że są kompatybilne ze sobą, a przy tym zachowują taką samą gładkość na całej powierzchni zewnętrznej. W przypadku kolan istotne jest wykonanie ich z minimum 4 segmentów, co zdecydowanie poprawia ich wytrzymałość. Sprawny montaż umożliwiają także standardowe otwory pod wkręty. Gotowe kształtki z blachy zapewniają sprawny i precyzyjny montażu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej